To, že je hotelový komplex Vlčina na prodej se Deníku podařilo zjistit z materiálů jedné realitní kanceláře. „Je na prodej nová i stará Vlčina. Nejsou tam žádné problémy. Je to pro někoho, kdo to koupí a bude to provozovat, případně to může modernizovat. Cena je třicet milionů korun,“ uvedl zástupce realitní kanceláře.

Právě různé nedořešené majetkové problémy uváděl rožnovský podnikatel Pavel Zeť jako důvody, proč ještě Vlčinu nezprovoznil. Právě jemu totiž většinou hlasů zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm v říjnu 2006 Vlčinu prodali za 19,9 milionu korun.

Zastupitelé se, mimo jiné, rozhodovali i mezi nabídkami Miloty Srkala, který nabízel 21,9 milionu, a společnosti Ultimate, která nabízela 22,9 milionu korun. Přestože tehdy měli jako hlavní kritérium cenu, přiklonili se k Zeťovi, který slíbil, že jako vlastník nedaleké koliby vrátí Vlčinu na úroveň, na jaké byla kdysi, a zároveň slíbil asi šedesátimilionovou investici.

Jenže zanedlouho se nestačili divit. Zhruba za rok vznikla společnost Vlčina Resort, podle výpisu z internetového obchodního rejstříku zapsaná 3. listopadu 2007. Předsedou představenstva je Milota Srkal, místopředsedou je Pavel Zeť a třetím členem představenstva je Pavel Machula, jenž figuruje v internetovém výpisu společnosti Ultimate jako předseda jejího představenstva. Jedním z členů dozorčí rady je mimo jiné Pavel Lacko, který byl ve chvíli, kdy zastupitelstvo rozhodovalo o prodeji, ve funkci člena Rady města Frenštátu pod Radhoštěm. Město tak už při prodeji prodělalo tři miliony korun.

Proti tehdejšímu prodeji se stavěli pouze čtyři zastupitelé. Jedním z nich byl například současný zastupitel Antonín Reček. „Až bude zasedání zastupitelstva, tak bych tam rád vystoupil a poděkoval všem, kteří byli pro prodej, a významně tím podpořili turistický ruch ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ vyjádřil se sarkasticky Reček, který o současném prodeji Vlčiny neměl ani potuchy.

Na cenu reagoval slovy, že se s tím dalo počítat. „Dostali to za necelých dvacet milionů, tak se na tom teď snaží vydělat. Naplnilo se to, o čem jsem nepochyboval už tehdy, a to, že půjde o spekulativní koupi,“ dodal Reček.

Zpráva o prodeji Vlčiny doslova šokovala dalšího zastupitele, který byl proti prodeji, Jiřího Unruha. „Myslím si, že jsme jako zastupitelé byli podvedeni. Mazali nám med kolem huby a někteří zastupitelé se nechali přesvědčit hezkými řečmi, aby zvedli ruku pro prodej. A je to tady,“ povzdechl si Unruh.

Podle něj už je jisté, že se Vlčina městu nevrátí. „V každém případě to vnímám jako podvod, ať už řízený nebo ne. Jediné, co se ještě dá, je poučit se z toho a nekývnout příště ukvapeně na líbivou nabídku. Vlčinu jsem vnímal jako stavbu architekta Jurkoviče, která je součástí města,“ řekl Unruh. „To, jakým způsobem to tenkrát probíhalo, bylo nějaké divné. Oni změnili kritéria ve prospěch druhého,“ připomněl Unruh.

Informace o prodeji zaskočila i současného zastupitele Pavla Orlíka. Zasedání, na kterém zastupitelé odsouhlasili prodej, bylo poslední, které řídil jako starosta města. „Zavázali se, že to neprodají. Dnes mě to velmi mrzí. Už i proto, že soutěžili zvlášť, a pak se z nich vyklubali partneři. Jsem tím hodně zklamaný,“ řekl Orlík.

Z osob, které figurují na výpisu společnosti Vlčina resort, se do uzávěrky nepodařilo nikoho zastihnout. Například v provozovně Paso – Zeť Pavel tamní pracovnice sdělila, že majitel se zřejmě objeví do dvou hodin odpoledne, a poté už tam pouze spínal záznamník. Ani ve fitcentru, které lze v telefonním seznamu najít pod jménem Pavel Zeť, nebyli schopni majitele sehnat.