Rodinné stříbro i tak přezdívali nejen zastupitelé a členové vedení Frenštátu pod Radhoštěm areálu hotelového komplexu Vlčina. V říjnu 2006 ale zastupitelé definitivně odsouhlasili jeho prodej, i když někteří členové byli zásadně proti. Například Alois Jaroš už proto, že měl pocit, že vedení města dalo zastupitelům velmi malý časový prostor na rozhodování. Na ukvapenost počínání upozorňoval i další odpůrce prodeje Jiří Unruh. „Mi to připadá, jako by se vedení města snažilo prodat Vlčinu ještě do konce volebního období,“ uvedl Unruh.

Zájem o koupi Vlčiny projevilo osm firem, z nichž jedna předložila nabídku pozdě. Proto ji komise vyřadila. Zástupci zbylých sedmi zájemců měli přímo na zasedání odtajnit své úmysly s komplexem. Postupně se tak představili například zástupce společnosti Hotel Eroplán z Rožnova pod Radhoštěm a jeden zaměstnanec této společnosti.

Mezi dalšími pak své plány přednesli i Pavel Zeť, jehož aktivity v pohostinství, hotelnictví i sportovně-relaxační činnosti znají zejména obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm a okolí. Další soukromá osoba, Milota Srkal, bývalý Frenštátčan, známý ze svého působení v Tatře Kopřivnice, a také pražská společnost Ultimate. Srkal nabízel zhruba 21,6 milionu korun, Ultimate 22,9 milionu korun, Vlčinu ale získal Zeť s nabídkou 19,9 milionu korun. „Nastavili jsme tři kritéria. Prvním je cena, druhým záměr a třetím reference o firmě, přičemž cena by měla být nejpodstatnější,“ řekl ještě před hlasováním tajemník frenštátské radnice Petr Kubenka. Zastupitelé upřednostnili Zeťův záměr před třemi možnými miliony zisku, které činil rozdíl v nabídkách.

Na budově staré Vlčiny již začaly nějaké viditelné práce, zmizelo i mnoho stromů v okolí komplexu. „To jsem se teda docela zděsil. Připadne mi to jako hodně necitlivé,“ kritizoval kácení zastupitel Unruh. Ještě více jej zaskočila informace o vzniku nové společnosti s názvem Vlčina Resort. Ta byla podle výpisu z internetového obchodního rejstříku zapsána 3. listopadu 2007. Statutárním orgánem společnosti je představenstvo, jehož předsedou je Milota Srkal. Místopředsedou je Pavel Zeť a třetím členem představenstva je Pavel Machula, jenž figuruje v internetovém výpisu společnosti Ultimate jako předseda jejího představenstva. Jedním z členů dozorčí rady je mimo jiné Pavel Lacko, který byl ve chvíli, kdy zastupitelstvo rozhodovalo o prodeji ve funkci člena Rady města Frenštátu pod Radhoštěm.

Redakce se pokoušela spojit alespoň s jedním z členů představenstva, ale na telefonním čísle, na němž se kdysi dal sehnat Milota Srkal, se ozval špatnou češtinou ženský hlas, který nerozuměl.