Většinu areálů na Novojičínsku drží „nad vodou" technický sníh. Díky němu se na mnoha místech ještě stále lyžuje, i když někde provoz udržují z posledních sil. Neslavné podmínky by mělo vylepšit meteorology slibované ochlazení. Teploty pod nulou by provozovatelům areálů zase umožnily zasněžování.

Na Pustevnách mohou sjezdaři využít sjezdovky Lokomotiva a Pod Šumnou a jede i dětský vlek. Pustevny jsou však navíc zřejmě jediným místem široko daleko, kde se dá i běžkovat. Některé běžecké trasy jsou upravené, jiné jsou alespoň sjízdné. „Tratě nejsou v ideálním stavu, ale dá se na ně vyrazit," uvedl vedoucí tamního ski areálu Petr Chrostek.

Až do neděle budou navíc na Pustevnách ve stanu k vidění ledové sochy. Ty pak pořadatelé rozmístí volně po celém areálu.

Nasněží?

Na příjemné lyžování láká lyžaře také tošovický HEI park. V provozu je sjezdovka H1, dětská sjezdovka H4 a dětská sjezdovka I.

Z důvodu nízké návštěvnosti omezili přes týden provoz v novojičínském areálu Ski Svinec, o víkendu se tam však bude lyžovat v plné síle. Dnes pojedou sjezdovky od 9 do 20 a zítra od 9 do 18 hodin. „Doufáme, že něco nasněží," přiznávají však provozovatelé.

Otevřeno bude i v lyžařském areálu Červený kámen v Kopřivnici. „Je to na hraně, ale o víkendu bychom ještě chtěli mít otevřeno. Snad napadne slibovaný sníh," řekl Deníku ředitel Správy sportovišť Kopřivnice Milan Gilar.

Kvůli nepřízni počasí byl již přerušen provoz na malé sjezdovce Polďák v Rybí.

Lákají Beskydy i Jeseníky

Milovníci zimních sportů však mohou vyrazit i za hranice okresu. Dobré podmínky pro lyžování hlásí například Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích.

„Stále čekáme na avizované ochlazení a na přísun přírodního sněhu, protože už nám v podstatě čtrnáct dní pořádně nemrzlo a nesněžilo. Takže všichni se opravdu těšíme na to, že to meteorologům vyjde," informoval vedoucí areálu Ski Bílá na Frýdecko-Místecku Jaroslav Vrzgula. Středisko je nyní v provozu ze zhruba sedmdesát procent.

Asi šedesát centimetrů technického sněhu leží i na sjezdovkách v areálu Ski Mezivodí, kde jsou v provozu všechny čtyři vleky.

Poměrně dobré podmínky hlásí i areály v Jeseníkách. Střediska jsou v provozu a na své si, například na magistrále vedoucí z Ovčárny přes Švýcárnu na Červenohorské sedlo, přijdou i běžkaři.