Kriminalisté z Nového Jičína zahájili trestní stíhání proti osmadvacetiletému muži, který se měl na konci prosince loňského roku a začátku letošního ledna vloupat do několika garáží, kůlen, rodinných domů i vozidel. V součtu spáchal těchto skutků téměř patnáct.

Jeho revírem byla především obec Lichnov, Příbor a Kopřivnice. Mimo to, že měl ve dvou případech odcizit motorová vozidla, která následně odstavil a zanechal na různých místech na Novojičínsku, tak bral z objektů věci velmi různorodé, zkrátka vše, co mu přišlo pod ruku. Jednalo se například o nářadí, mobilní telefony, tablety, notebooky, peněženky, zlaté šperky, jízdní kola, ale také o alkohol nebo uzeniny.

Karel Loprais je na známce.
Šestinásobný vítěz dakarské rallye Karel Loprais je na známce

Osudným se pachateli stalo především to, že policistům nebyl zcela neznámý, protože si již několikrát odpykával ve vězení trest za obdobnou trestnou činnost. „Svým protiprávním jednáním tak způsobil poškozeným škodu za téměř 600 tisíc korun. Navíc měl mít u takřka poloviny spáchaných skutků třiatřicetiletého komplice, který mu měl s lupem pomáhat a byl v minulosti rovněž opakovaně ve výkonu trestu pro majetkovou trestnou činnost,“ říká mluvčí policie Pavla Procházková.

Muži byli obviněni z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. V současné době jsou oba stíháni vazebně