Čtyři roky se recesistická vodnická soutěž v Sedlnicích konala v areálu zámeckého parku v řece Sedlnici. Letos dění organizátoři přenesli jinam a již pátý ročník Sedlnického hastrmana také jinak pojmenovali. Letos se uskuteční jako Sedlnické vodní hrátky aneb Loučení s prázdninami.

„Nebude to už na Sedlnici, ale na vodní nádrži Bartoňka. Mělo by tam být nějaké postavené molo, budou různé soutěže na lávce, která bude umístěná na vodní hladině,“ uvedla Lenka Šimurdová ze sedlnického Informačního centra Sněženka.

Nebude chybět vyhlášení nejkrásnější masky hastrmana a vodní víly, naopak novinkou bude hromadný plavecký závod napříč Bartoňkou. Odpoledne zpestří i doprovodný program, v němž například předvedou svou činnost vodní záchranáři. Kdo bude mít zájem, může se projet po Bartoňce v raftu nebo v lodičce.

„Místní hasiči připravili pro děti zábavný koutek, v průběhu akce bude hrát country kapela Wagon,“ doplnila Šimurdová. Sedlnické vodní hrátky, které pořádá obec Sedlnice společně s místními hasiči a rybáři, začne v sobotu 27. srpna v 15 hodin.

Akce se uskuteční za každého počasí – jejím mottem totiž je: Hastrmanům voda nevadí.