Dubec si pochvaloval, že na akci se podařilo získat dotaci ve výši padesáti procent zministerstva zemědělství a deset procent zMoravskoslezského kraje. Objem šestatřiceti milionů korun je tak zvětší části krytý. Zbytek musíme najít vnašich zdrojích, ale ještě jednáme se Severomoravskými vodovody a kanalizacemi, které budou správcem těchto zařízení,“ uvedl Dubec.

Podle Dubce město již zahájilo předání stavby. „Veškerá dokumentace je připravená, začalo se kopat,“ podotknul Dubec. Vodovodní přivaděč do fulneckých částí by se měl napojit pod Jílovcem, do Lukavce povede od Nových Dvorů. „Byly hlasy, že se to mohlo udělat jinak. Kdyby se to ale táhlo zDěrného, museli bychom překonávat potok a byla řada dalších důvodů, proč jsme zvolili tutuo variantu. Zejména to, že Jílovec, vzhledem kposlední slabé zimě, byl stejně jako Lukavec už někdy vkvětnu bez vody,“ obhajoval postup starosta, jenž připomněl, že na dotaci Fulnek dosáhl zejména díky spojení s Bílovcem.

Ještě letos by dodavatel stavby měl udělat co nejvíce práce, aby na jaře příštího roku mohl plynule navázat tak, aby vpříštím roce akce mohla skončit. „Přípojky se budou řešit samosatným projektem. Podstatné je, že tady ta voda bude, i když, samozřejmě, bude něco stát,“ uzavřel Dubec.

Na webových stránkách Lukavce je vsoučasné době anketa soázkou, zda se lidé kvodovodu připojí. Všichni, co hlasovali, zatím tvrdí, že ano.