Jen o něco málo více, než třetina, konkrétně 34,64 procenta, oprávněných voličů přišlo k volebním urnám v Novém Jičíně. Leccos už naznačoval pátek, kdy například ve volebních místnostech v domě, kde sídlí hygienická stanice, voliči nepostávali už několik minut před otevřením. A nezlepšilo se to moc ani po 14. hodině. Účast v Novém Jičíně byla nejnižší ze všech devíti měst a dokonce druhá nejnižší na Novojičínsku. Horší to bylo už jen v Kujavách.

To, že ODS bude pokračovat v pádu dolů, se dalo čekat, zejména poté, co občanští demokraté zveřejnili svou kandidátní listinu. Na ní totiž byly i ty tváře, které podle nejednoho voliče zapříčinily to, že v minulém volebním období skončila ODS v opozici, byť byla na počet mandátů vítězem voleb.

Konečný výsledek byl ale možná pro mnohé příznivce „strany modrého ptáka krutější", než očekávali. Dílem za to mohla, jak řekl pro Novojičínský deník lídr ODS Ivan Týle, celospolečenská nálada, namířená po pádu vlády Petra Nečase proti ODS, určitě ale také měl svůj podíl již zmíněný výběr lidí na kandidátku.

..více si přečtěte v pondělním Novojičínském Deníku..