Podle informací, které Deník zjistil, se vražda stala v bývalém hotelu Kalač, který nyní slouží jako ubytovna. Zatímco někteří obyvatelé nedalekého sídliště o tragédii nevěděli nebo také nechtěli hovořit, jiní tolik zdrženliví nebyli. Žena procházející okolo ubytovny se při zmínce o ubytovně netvářila nadšeně. „Však jsme si to tady večer užili. Jeden mrtvý, druhý zavřený,“ prohodila a hned upozornila, že své jméno nehodlá sdělit.

„To je tak, když se tady udělá ubytovna pro naše přátele z jiných zemí. Když mají volno, tak se napijí a je tady vždycky hodně rušno,“ dodala žena s tím, že přesný čas, kdy se na sídlišti objevila policejní vozidla s policisty, nedokáže odhadnout.

close Ubytovna v Novém Jičíně se v úterý 24. ledna 2023 stala místem vraždy. info Zdroj: Deník/Ivan Pavelek zoom_in Ubytovna v Novém Jičíně se v úterý 24. ledna 2023 stala místem vraždy.

Policejní mluvčí Soňa Štětínská sdělila, že informaci o události policisté přijali v úterý 24. ledna v pozdních nočních hodinách. „Policisté přijali oznámení, že v ubytovacím zařízení v Novém Jičíně se nachází dva muži, jeden z nich zraněný. Po příjezdu na místo a dalším prověřováním zjistili, že mezi muži došlo ke slovní rozepři, údajně kvůli ovoci. Osmačtyřicetiletý muž měl poté zaútočit bodnořezným nástrojem na svého o tři roky mladšího spolubydlícího. Ten i přes poskytnutou lékařskou pomoc zraněním podlehl,“ přiblížila případ Soňa Štětínská.

Doplnila, že kriminalisté podezřelého muže na místě zadrželi. Případ si vzhledem k závažnosti převzali krajští kriminalisté, kteří na něm od počátku pracovali s kolegy z územního odboru Nový Jičín.

„Vrchní komisař odboru obecné kriminality krajského ředitelství včera, ve středu, obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ pokračovala policejní mluvčí a dodala, že trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let.

„Kriminalisté i nadále pokračují v jednotlivých úkonech trestního řízení. Probíhá vyhodnocování zjištěných informací a zajištěných stop, včetně stop z místa činu. Kriminalisté se zabývají veškerými okolnostmi případu. Veřejnost mohla zaregistrovat v jednu chvíli na určitých místech Nového Jičína pohyb vyššího počtu uniformovaných policistů - i tato činnost souvisela s případem,“ uzavřela za policii Soňa Štětínská.

Vrtulník nemohl vzlétnout 

U neštěstí asistovali samozřejmě i krajští záchranáři. „Muž byl v okamžiku příjezdu záchranné služby v bezdeší, došlo u něj i k selhání krevního oběhu. Zasahující lékařka při prvotním vyšetření zjistila bodné poranění v oblasti trupu. Záchranáři ihned zahájili nepřímou srdeční masáž, pacientovi byly zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace, po zajištění žilního vstupu také podávání léků. Lékařka rovněž provedla akutní ošetření hrudníku,“ informoval mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

close Policisté obvinili 48letého muže z vraždy v Novém Jičíně. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Policisté obvinili 48letého muže z vraždy v Novém Jičíně.

Záchranářům se po dvaceti minutách rozšířené resuscitace podařilo obnovit srdeční činnost a mohli muže transportovat do nemocnice. „Vzhledem k neletovým podmínkám nebylo možno využít vrtulníku letecké záchranné služby a přeprava proto probíhala sanitním vozidlem. Stav pacienta přitom zůstával velmi nestabilní a kritický,“ upozornil Humpl.

Při příjezdu do Fakultní nemocnice Ostrava došlo u muže opět k selhání srdeční činnosti a posádka zdravotníků jej předávala do péče lékařů urgentního příjmu za kontinuální resuscitace. V nemocnici pak dotyčný zemřel.