Jak se říká, člověk míní a Bůh mění. Organizátoři akcí na Novojičínsku se museli o víkendu vypořádat s nepříjemně sychravým počasím, plným deště. Lidé byli raději doma v teple než venku, a to i přesto, že se akce nerušily a nabízely nejednu atrakci.

Například obec Libhošť, společně s místním mysliveckým sdružením, uspořádala vůbec poprvé Pochod okolo Libhoště. „Chodíváme po okolí na různé pochody, a proto jsme si říkali, proč to nezkusit takhle. V okolí jsou krásné lesy a myslivci přes ně udělali trasy vedoucí přes Bartošovice a Hukovice. Příští rok máme v plánu udělat obměnu, na Hůrku a Borovec," přiblížila předsedkyně Komise pro kulturu a sport Radmila Bolomová.

Na trasách, které byly dvě, kratší a delší přes lesy, se nacházela kontrolní stanoviště, a to proto, aby si lidé cestu nezkracovali. Vůbec první účastnice pochodu, paní Jana, vyrazila na kratší trasu se svým psíkem. „Ráda se procházím přírodou, ale dneska jdu tu nejkratší trasu, protože se bojím, že můžu zmoknout, tak abych byla brzo doma," zasmála se. Jak vidno, některé lidi déšť neodradil a svůj volný čas strávili i tak venku.

Velkým zklamáním byl déšť pro pořadatele už desáté Regionální taneční přehlídky O zlatý pohár Bav klubu Příbor. „Velmi jsme chtěli tento jubilejní ročník oslavit v amfiteátru v parku. Chtěli jsme to udělat i s průvodem přes město, ale bohužel, museli jsme to přemístit do Zrcadlového sálu, tedy na tradiční místo přehlídky," posteskla si Vlasta Trojčínská, zakladatelka, zřizovatelka, jednatelka a ředitelka Bav klubu, který letos slaví 20 let své existence. „Už jsme měli zajištěný doprovod policie na průvod, úklid amfiteátru i ozvučení průvodu, a ve středu jsme to všechno museli dementovat a všechno, co už jsme nastěhovali tam, jsme stěhovali zpátky. Takže ten letošní ročník byl o hodně složitější než jindy," dodala jedním dechem.

Letošní taneční přehlídku si nenechalo ujít neuvěřitelných 520 účastníků a 42 uskupení. Takováto účast snad dokáže alespoň trochu vyvážit nepřízeň počasí. „Jezdí k nám tanečníci z celého Moravskoslezského kraje. Letos poprvé k nám přijelo čtyřicet šest účastníků z Němčic, což je Olomoucký kraj. Tradičně dorazila, mimo jiné, největší skupina z Lipníku nad Bečvou, to je sto dvacet šest účastníků," podotkla ještě Vlasta Trojčínská.