Novojičínští hokejisté přivítají ve středu v 18 hodin v důležitém utkání poslední Techniku Brno a v sobotu (17 h) pak cestují do Poruby.

Novojičínští, povzbuzeni předešlou domácí výhrou nad Šumperkem, se snažili s favoritem držet krok a v první třetině se jim to i dařilo. V první přesilovce zápasu sice domácí družina Jiřího Dopity dostala puk za Iláše, ale tomu předcházel Kolaříkův faul. Lapač poprvé burácel v 15. minutě, kdy se v početní převaze ujal pokus Vávry. Ke konci první periody měl Nový Jičín velkou šanci k vyrovnání, ale minutu trvající přesilovku 5 na 3 nevyužil.

„V první třetině jsme vydrželi hrát ze zabezpečené obrany, zatáhli jsme střední pásmo a donutili jsme soupeře nastřelovat puky. Ale bohužel jsme jednou inkasovali při přesilovce soupeře," hodnotil průběh sobotní partie kouč Nového Jičína Petr Macháček.

Hosté pak předvedli aktivní nástup do druhého dějství, ale Valachy držel vynikající Šurý. Místo vyrovnání ale přišlo vsetínské navýšení skóre a třetí branka Čuříka z 33. minuty pak zajistila Vsetínským pohodlný náskok 3:0, který ještě v závěru prostřední třetiny navýšil Zúbek.

V poslední minutě pak ještě Vsetínští udeřili zásluhou zkušeného Kucharczyka popáté. „Ve druhé třetině jsme udělali dvě chyby, které soupeř potrestal a dostal se na koně. Když Vsetín doma vede o dvě, tři branky, tak je to pak strašně složité. Stále musíme zapracovat na přesilovkách, ale jde vidět, že jsme se v naší práci zase posunuli o kus dál," dodal Macháček.

II. hokejová liga, sk. Východ, 16. kolo:
VHK ROBE VSETÍN – HK NOVÝ JIČÍN 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 15. Vávra (Kolařík, Mojžíš), 25. Šilhavý (Čuřík, Žák), 33. Čuřík (Šilhavý, Kajaba), 38. Zúbek (Hořanský, Kobylík), 60. Kucharczyk (Kolařík, Mojžíš). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:7 Využití: 2:0. Diváci: 2092.

HK Nový Jičín: Iláš – Stránský, Vašut, Hruška, Dresler, Nesvadba, Běhal – Gebauer, Uhlár, Jiří Slovák II. – Sonnek, Novotný, Ižacký – Chvostek, Kocián, Málek. Trenéři: Bacul a Macháček.

O utkání se ještě více dočtete v zítřejším vydání týdeníku Region.