Od 1. května bude dražší vstup na zimní stadion, od 1. června do venkovního bazénu a od 1. července do krytého bazénu. Důvody jsou nasnadě. Náklady na provoz se zvedly v oblasti elektřiny, tepla i vody.

„Pro letošní rok jsou celkové náklady na provoz objektu krytého bazénu se sportovní halou plánovány o zhruba třicet procent více než loni. Přistoupili jsme k navýšení cen vstupného, a to ve výši patnácti procent, abychom alespoň částečně zohlednili celkové náklady na provoz do ceny vstupného,“ uvedl ředitel bazénu Pavel Kelar.

Stavba kulturního sálu v Kuníně - duben 2023.
Kunín se těší. Plesy ve školní tělocvičně skončí, přesunou se do nového sálu

Základní cena vstupného na krytý bazén na jednu hodinu se zvedne ze 75 korun na 86 korun, u dětí do 15 let, studentů a držitelů ZTP z 38 korun na 44 korun, a u seniorů od 65 let z 60 korun na 69 korun. Nárůst cen ve výši 15 procent se dotkne i permanentek a rovněž nebytových prostor, s výjimkou restaurace ve sportovním areálu.

Za venkovní bazén by po navýšení ceny měl dospělý návštěvník zaplatit za celodenní vstupné 105 korun, dítě zhruba polovinu. Na zimním stadionu se cena pronájmu ledové plochy zimního stadionu na hodinu se zvýší o 400 korun, vstupné na veřejné bruslení podraží o 10 korun, u dospělých na 60 u dětí na 50 korun.

Práce na některých silnicích na Novojičínsku - duben 2023.
Omezení provozu, uzavírky. Řidiči na Novojičínsku budou potřebovat trpělivost

Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský upozornil, že cílem navýšení vstupného je zabránit dalšímu rozevírání nůžek mezi náklady a výnosy. „I přes zvyšující se náklady na provoz těchto sportovišť je pro město prioritou jejich fungování,“ podotkl Václav Dobrozemský.

Místostarosta zároveň ocenil, že se oběma provozovatelům zmíněných zařízení, Basketbalovému klubu Nový Jičín i Hokejovému klubu Nový Jičín, daří získávat dotace z Národní sportovní agentury na provoz a údržbu těchto zařízení.

„Zároveň se snažíme zkvalitňovat a modernizovat prostředí obou sportovišť. V posledních letech proběhla například oprava sprch bazénu, rekonstrukce sportovní haly či rekonstrukce střechy zimního stadionu včetně světel, audiovizuální techniky a vzduchotechniky, ale i další, pro veřejnost méně viditelné práce, které mají za cíl snížení energetické náročnosti, odstranění havárií a poruch či obnovu prostor a technologií,“ doplnil Václav Dobrozemský.