Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výchovné problémy rodiče vyřeší snáz

V Novém Jičíně vzniklo nové středisko výchovné péče Změna, kam docházejí děti s poruchami chování. Až doposud musely dojíždět do ambulancí mimo okres, které jsou svou kapacitou přetížené.

27.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Především dětem s výchovnými problémy a jejich rodičům či zákonným zástupcům je určeno středisko Změna, jež má své zázemí ve Slovanské ulici číslo 3. Tato služba v Novém Jičíně dlouhodobě chyběla a nejbližší zařízení tohoto typu jsou ve Valašském Meziříčí a v Ostravě.

„Středisko výchovné péče Změna působí hlavně preventivně. Není řešením zavírat děti, které mají výchovné problémy, do ústavů. Řešením je najít cestu, jak tento nežádoucí stav změnit. Projekt výchovného ústavu se nám líbil, proto ho město podpořilo. Věřím, že pomůže řadě rodin v nelehké životní situaci," řekla místostarostka Nového Jičína Blanka Faluši.

Služba je zdarma

Konkrétně radnice výchovnému ústavu bezplatně poskytla prostory pro diagnostickou, preventivně výchovnou, terapeutickou a poradenskou činnost. Zařízení pomáhá dětem a mládeži s poruchami chování a jejich rodičům zvládnout problémy ve škole i v rodině. „Provoz střediska výchovné péče po odborné stránce zajišťují dva speciální pedagogové s psychoterapeutickými výcviky, psycholog a sociální pracovník," uvedla mluvčí radnice Marie Machková s tím, že zařízení poskytuje ambulantní služby klientům bez věkového omezení a zdarma.

„Navštívit ho mohou rodiče či pěstouni s dětmi i s dospívajícími, u nichž se například objevilo záškoláctví, první experimenty s drogami, agresivní chování, nerespektování autorit a podobně," uvedla Miroslava Scholze ze sociálního odboru novojičínské radnice.

Kromě toho, že porady ve zmíněných městech jsou kapacitně zatížené, sociálně slabým rodinám dojíždění zatěžovalo rodinný rozpočet. Na středisko Změna se může obrátit kterákoli rodina. „Nebo může návštěvu doporučit odbor sociálně právní ochrany dětí. Se zařízením bude spolupracovat nejen náš sociální odbor, ale i kolegové z Kopřivnice, Bílovce, Oder a dalších měst," dodala Scholze.

Kromě osobní návštěvy Změny na Slovanské ulici je možné pracovníky kontaktovat také telefonicky na číslech 556 764 933 nebo 556 764 931.

Autor: Adam Knesl

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení