Nové, ale ještě prázdné výlohy a regály, klid, žádní prodejci ani zákazníci. Tak to ještě před několika dny vypadalo u nákupního centra v Kopřivnici, které na konci září loňského roku pohltil mohutný požár. Po několikaměsíčních rekonstrukčních pracích, během nichž areál zcela změnil svou podobu, přivítají zmodernizované obchody již brzy své první zákazníky.

A to konkrétně už tento čtvrtek. „Ve čtvrtek 11. května 2017 bude znovu zahájen provoz kompletně zrekonstruovaného retail parku v Kopřivnici na ulici Štefánikově, naproti Kauflandu. Zákazníci se mohou těšit na své oblíbené značky Takko, Deichmann a Sportisimo," potvrzuje na svých webových stránkách společnost Fastav Development, která je majitelem obchodního centra. Společnost, která své služby poskytuje v Kopřivnici už od roku 2007, také na webu uvádí, že trojice prodejen ponese nové označení fastmall.

Rozsáhlý požár, jenž doprovázel hustý černý kouř, zachvátil obchodní centrum v neděli 25. září a na místě ho likvidovalo celkem sedmnáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů několik hodin. Zranili se při něm lehce čtyři lidé. Podle zjištěných informací vyšetřovatelů bylo ohnisko ve skladu jedné z prodejen, konkrétně ve Sportisimu.

Podle mluvčího krajských hasičů Petra Kůdely byl tento požár druhý nejničivější v Moravskoslezském kraji za loňský rok, a to jak množstvím zasahujících hasičů, tak i způsobenou škodou, která se vyšplhala na 50 milionů korun.

Příčinu, proč vůbec začalo v obchodě hořet, vyšetřovali policisté spolu s experty hasičského záchranného sboru několik měsíců a policie případ ještě stále neuzavřela. „Případ je od konce února odložen s tím, že není zjištěný žádný pachatel," potvrdil Deníku před pár dny novojičínský policejní mluvčí Petr Směták a dodal, že policisté k tomuto případu i nadále prověřují další okolnosti.

Zářijový ničivý požár však nebyl v Kopřivnici jediným za poslední dobu. Počátkem ledna pohltily plameny areál několika průmyslových hal, které se nacházejí jen pár desítek metrů dál od obchodního centra. Na místě v sobotu 7. ledna večer zasahovalo 46 vozidel se 150 hasiči. V tomto případě dosáhla odhadovaná škoda až sto milionů korun.