V kopřivnické ulici Štefánikově je i měsíc po řádění živlu patrné, jaké škody oheň v obchodním centru napáchal. Zatím se podařilo odstranit nejponičenější část objektu, který po celou dobu hlídá bezpečnostní služba. Společnost Fastav, majitel areálu, hodlá služby obnovit v plné míře.

ODSTRAŇOVÁNÍ ŠKOD POKRAČUJE

„V současné době společnost Fastav Vsetín stále pracuje na odstranění škod, které vznikly v důsledku nedávného požáru. V tuto chvíli stále probíhají expertizy, připravuje se aktualizace stavební dokumentace a následovat bude výběrové řízení na zhotovitele," tlumočila aktuální kroky majitele nemovitosti, ve které mají zázemí tři prodejci, mluvčí kopřivnické radnice Jana Hromočuková.

Do současné doby se podařilo odstranit prohořelou střechu, bourat by se však již více nemělo. „Chystá se pouze demontáž štítové stěny a některých vnitřních příček, které byly poškozeny požárem. Společnost zatím žádné stanovisko k příčině vzniku ohně nemá, případ stále nebyl uzavřen, vyšetřování hasičů a policie tudíž stále trvá," dodala mluvčí.

„Vyšetřování příčiny vzniku požáru ještě stále není u konce. Ve věci i nadále spolupracujeme s hasiči," potvrdil včera Novojičínskému deníku také Petr Gřes, okresní policejní mluvčí.

Retail park společnosti Fastav nabízí své služby v Kopřivnici od roku 2007. První zákazníci by se zde měli vrátit v příštím roce. „Provoz je dočasně uzavřen. Znovu otevíráme na jaře 2017," stojí na webu společnosti.

POŽÁR ZAMĚSTNAL 17 JEDNOTEK HASIČŮ

Mohutný požár zachvátil obchodní centrum v neděli 25. září a na místě ho likvidovalo sedmnáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů několik hodin. Zranili se při něm lehce čtyři lidé. Podle dostupných informací bylo ohnisko ve skladu jedné z prodejen, konkrétně ve Sportisimu.

„Oheň a kouř poničil jak stavební prvky, včetně střechy, tak vystavené či uskladněné zboží tří velkých prodejen," informoval již dříve mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Podle něj lze však tento požár s jistotou považovat, a to jak množstvím zasahujících jednotek hasičů, tak i způsobenou škodou, která se předběžně vyšplhala na padesát milionů korun, za doposud druhý nejvážnější v Moravskoslezském kraji za letošní rok.