Muž se měl v minulých dnech na pracovišti v Klimkovicích zmocnit volně odložených klíčů od motocyklu patřícímu jeho zaměstnavateli. Jelikož se motorka nacházela na jiném pracovišti v jedné z obcí na Novojičínsku, kde dotyčný také pracoval, dopravil se tam autobusem.

Po vykonané práci měl ve večerních hodinách nasednout na motocykl a vydat se na cesty. Jeho jízda však netrvala dlouho, ještě v téže obci byl zastaven k silniční kontrole hlídkou z obvodního oddělení Bílovec.

„Překvapení policisté zjistili, že dotyčný není vlastníkem ani příslušného řidičského oprávnění, ani motocyklu. Navíc se odmítl podrobit testu na přítomnost jiných návykových látek, stejně tak lékařskému vyšetření,“ informovala Kateřina Kubzová z Policie ČR.

K motocyklu jen uvedl, že si ho vypůjčil a že patří jeho zaměstnavateli. Policisté jej tedy telefonicky kontaktovali, ten přijel a svou motorku si převzal, naštěstí v nepoškozeném stavu.

„Policisté z Bílovce následně řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. U výslechu se muž ke skutku doznal, tvrdil, že motorku si chtěl jen zapůjčit, aby se projel. Poté by ji vrátil majiteli. Další jeho přestupková jednání byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Za výše uvedený přečin mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla Kateřina Kubzová.