Studénecké rybářství Denas mělo jeden z větších výlovů v uplynulém víkendu na rybníku Travný v Odrách. Již tradiční rybářskou akcí je ale výlov rybníku Bartošovický dolní, který lze přiřadit k jakési rybářské slavnosti. Ten se letos uskuteční v době od pátku 5. do neděle 7. listopadu, přičemž největší návštěvnost se očekává právě v sobotu. Jaký bude letošní výnos si vedoucí výroby společnosti Denas, Petr Vrbica, netroufá odhadnout. „Teprve nás velké výlovy čekají. Takže říkat něco dopředu je moc brzy,“ uvedl. Při výlovu se očekávají klasické druhy jako v jiných letech. Kromě kapra by se měl objevit tolstolobik, amur, karas, štika, sumec či candát.

Podle Vrbici mohou koupit rybu nejen v Bartošovicích, ale i při menších výlovech. „Pokud tam někdo přijde, tak mu samozřejmě rybu prodáme. Máme tam váhu, takže to není problém. Ale ty malé výlovy ani nevyhlašujeme, protože moc lidí na ně nechodí,“ poznamenal Vrbica.
Paradoxně největší výlov společnosti Chov ryb Jistebník se uskuteční rovněž ve dnech 5. až 7. listopadu.

Výlov rybníka Bezruč bude v pátek od 8 do 16 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin, v neděli nebude pro veřejnost. „My máme tento jako jediný, na který zveme veřejnost, ostatní pro to nejsou vhodné,“ sdělil ředitel jistebnického podniku Ladislav Schwaller.

Jistebničtí rybáři prodávají zájemcům ryby už od 5. října na sádkách. Kdo bude chtít koupit rybu přímo při výlovu rybníka Bezruč, má možnost. Kilogram kapra by měl stát 65 korun.