Zástupci města Kopřivnice i dalších partnerských měst jej společně otestují v nedělí 19. května a u té příležitosti zvou všechny sportumilovné občany na společný cyklovýlet.

Cyklobus Beskydy jezdí díky spolupráci a spolufinancování měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm.

Služba je zajištěna ve stejném rozsahu jako v předchozích třech letech a bude fungovat až do konce září.

Ilustrační foto.
Rodiny v Kopřivnici si budou moci užít vstupy zdarma

„Na cyklovýlet vyrazíme spojem 203, který odjíždí z autobusového nádraží v Kopřivnici v 10:29. Vystoupíme na zastávce Horní Bečva přehrada a odtud pojedeme po cyklostezce podél řeky do Rožnova pod Radhoštěm,“ upřesnila koordinátorka Zdravého města Kopřivnice Ivana Holubová.

Méně trénovaní účastníci si budou moci užít město a potom jet cyklobusem zpět. Zdatnější cyklisté budu pokračovat dál na Pindulu ve směru Frenštát pod Radhoštěm a Kopřivnice nebo rovně podél Bečvy ve směru na Valmez a Nový Jičín.

Pohádkový les 2024.
Pohádkový les v Kopřivnici se vydařil

Přestože v tento den a čas výjimečně pojedou cyklobusy dva, z kapacitních důvodů cyklovozíku se doporučuje zakoupit místenku online. „V té souvislosti bychom chtěli upozornit na specifikum cyklobusu, kdy úhrada rezervačního poplatku za kolo není úhradou jízdného za cyklistu. Jízdné se hradí až v den jízdy u řidiče,“ popsala detaily nedělní vyjížďky Ivana Holubová.

Společný cyklovýlet iniciovala Zdravá města Kopřivnice a Nový Jičín, která za sebou mají již několik společných projektů a akcí na podporu udržitelné mobility.

„Cílem je zpropagovat nabízenou službu cyklobusu a výlet si samozřejmě pěkně užít. Věříme, že dalším produktem výletu bude řádné prověření kondičky účastníků, ale třeba také další společné projekty a plány našich měst. Protože se jedná o vyjížďku nedělní, účast je zcela dobrovolná a určitě není cílem trhat rekordy v počtu účastníků. Budeme rádi, když se výletu zúčastní zajímavý mix všech pěti zapojených měst,“ doplnila Ivana Holubová