Jízdenky budou k zakoupení u obsluhy vlaku a jsou dostupné například na internetových stránkách Oder, tedy www.odry.cz. Vlak vyjede ze Suchdolu nad Odrou a poté projede Mankovicemi, Odrami, Loučkami, Jakubčovicemi nad Odrou, Heřmánkami, Klokočovem, Vítkovem, Čermnou ve Slezsku, Svatoňovicemi, Budišovem nad Budišovkou, opět Suchdolem nad Odrou a nakonec Fulnekem.

I když už samotná jízda parním vlakem je nezapomenutelný zážitek, téměř v každé obci je navíc připraven doprovodný program. „V Suchdole nad Odrou to je výstava železničních modelů, výstava obrazů s železniční tématikou, výstava železničních vozidel, westernový den a volný vstup do muzea Ponny expresu a Muzea moravských bratří,“ lákají organizátoři. V Odrách pak bude dostupná výstavka věnovaná historii trati a města Oder, prezentace doby budování železniční tratě a další lákadla. V Loučkách vlak doprovodí jezdci na koních. Klokočov připravil celý slavnostní den ve stylu country. Vítkov zase v sobotu slaví 710 let od první písemné zmínky o městě, což spojili s výstavou historických motocyklů a automobilů. „Ve Svatoňovicích se za příznivého počasí představí letečtí modeláři s vrtulníkovou show,“ dodávají organizátoři. Návštěvníci muzea v Budišově si budou moci vyzkoušet štípání břidlice.

Posledním městem, kam Matěj zavítá, je Fulnek. Tam se předvedou místní dobrovolní hasiči s renovovanou a funkční ruční hasičskou stříkačkou taženou koňmi. Po celý den bude navíc do Fulneku na pravidelných spojích jezdit motorový vůz známý jako Hurvínek.