Téměř čtvrt století starý výtah způsobil obyvatelům v lednu a únoru nejedno nemilé překvapení. První případ, kdy výtah polapil svého cestujícího a odmítl jej pustit, se datuje 13. ledna tohoto roku. Jednotka hasičů z Frenštátu pod Radhoštěm poskytla uvězněnému muži pomoc a vyprostila jej z výtahu. O čtyři dny později vyjížděli frenštátští hasiči do téhož domu.

Tentokrát přijeli vyprostit čtyři osoby. Ani tím však nesnáze neskončily. Výtah v sobě uvěznil na začátku února další dva lidi. I tentokrát byli povoláni hasiči na jejich osvobození. Ti zavolali také opraváře, který výtah opravil. „Výtahu na ulici Dolní budeme věnovat zvýšenou pozornost a v případě dalšího vyskytování závad u tohoto zařízení, které je staré čtyřiadvacet let, provedeme generální rekonstrukci,“ uvedl Roman Španihel, vedoucí správy bytového fondu RK Beskyd, pobočky Frenštát pod Radhoštěm.

I tak však poruchy výtahu narušily důvěru obyvatel. „Jsem už starší a vždycky, když se výtah porouchal, musela jsem vyjít schody pěšky. Nestačila jsem to pomalu ani vydýchávat. Doufám, že už to bude v pořádku,“ přiznala jedna z obyvatelek domu, která bydlí v pátém patře. Španihel upozornil, že pokud by nastala další porucha, mají obyvatelé domu k dispozici štítky s kontakty, připevněné ve výtahu, kam se mohou v případě potíží obrátit. „Bohužel někteří nájemníci, kteří prokazatelně měli číslo na vyprošťovací službu, volali zbytečně hasiče,“ upozornil Španihel. Vyprošťovací služba je pro nájemníky zdarma a je v provozu čtyřiadvacet hodin denně.

Vedoucí správy bytového fondu dále připomněl, že za minulý rok byla na tomto výtahu pouze jedna porucha, a to v listopadu. Letos by podle něj měla proběhnout první výměna výtahů a v následujících letech, podle finanční situace společnosti, bude probíhat výměna nebo generální rekonstrukce všech těchto zařízení.