VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výtku Příbora vzal stát vážně

Příbor - Dílčí úspěch slaví příborská radnice. Dosáhla totiž změny při plánované rekonstrukci hlavního silničního tahu I/48 v úseku Rybí - Rychaltice. Podle původního plánu měl být na křižovatce, pracovně zvané Příbor-východ, zrušen sjezd a výjezd ze směru od Nového Jičína. Město s návrhem nesouhlasilo a několik měsíců požadovalo křižovatku úplnou.

13.12.2007
SDÍLEJ:

Rekonstrukce mezi Rybím a Rychalticemi bude nyní počítat u Příbora se dvěma úplnými křižovatkami.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Poslední verze, s kterou už Příborští souhlasili, se „upekla“ minulý týden v Praze. „Dohodli jsme se s ministerstvy dopravy a vnitra, a Ředitelstvím silnic a dálnic na konečném řešení. To spočívá ve výjimce ve vzdálenosti křižovatek na rychlostní komunikaci a průjezdnosti těchto křižovatek v obou směrech. To znamená na Frýdek-Místek i na Nový Jičín,“ poukázal starosta Milan Strakoš (ODS). Křižovatky Příbor-východ a Příborzápad zůstanou v přibližně stejné vzdálenosti, jako jsou nyní. „Docílili jsme shodu v tom, že obě křižovatky budou úplné, neboť v opačném případě by se zvýšila průjezdnost na Jičínské ulici a silnice by byla přetížená,“ poukázal starosta, který potvrdil informaci, že Příbor už dále nebude rekonstrukci připomínkovat.

Za Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se pražské schůzky zúčastnil Lubomír Hýbl, ředitel ostravské správy ŘSD, který vysvětlil, že jednání na ministerstvu dopravy se uskutečnilo proto, aby nedošlo k dalšímu zdržování přípravy stavby. „Vzhledem k tomu, že z hlediska nynějších vzdáleností křižovatek, z nichž jedna bude zrušena, dojde k určitému zlepšení vzdáleností, avšak nebude dodrženo ustanovení příslušné normy, budou ministerstvo dopravy a vnitra souhlasit s odchylným řešením, za předpokladu urychleného zahájení územního řízení pro tuto stavbu,“ popsal závěry jednání Hýbl. Upozornil ale na fakt, že pokud územní řízení nebude v nejbližší době pokračovat, vymínilo si ministerstvo dopravy částečně pozastavit přípravu na stavbě obchvatu Příbora na silnici I/58 ve směru na Kopřivnici-Lubinu.

13.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení