„Máme jednu z nejmodernějších tělocvičen ve městě. Díky stavebnímu zásahu jsme získali hrací prostor pro volejbal, basketbal, florbal, miniházenou a další sporty. Tělocvičny nevyužívají jen žáci, ale odpoledne i externí sportovní nadšenci,“ řekl ředitel školy Ladislav Gróf.

STARÁ PALUBOVKA DOSLOUŽILA

Jak sdělila mluvčí města Marie Machková, největší radost mají školáci i pedagogové z nové kvalitní podlahy, neboť ta původní už byla už ve velmi špatném stavu, a dokonce se na ní vyskytovaly nerovnosti.

„Opravily se i omítky, stěny se obložily dřevem, vyměnily se radiátory a částečně i rozvody topení. Mezi tělocvičnami se vybudovala nová příčka a instalovaly se troje dveře. V nářaďovnách se položila dlažba a dokoupilo se nové sportovní vybavení,“ pokračuje dále.

Modernizace tělocvičny vyšla na bezmála 6 milionů korun a celá částka šla z městského rozpočtu. „V současné době neexistuje žádný dotační titul, který by s financováním pomohl. Chceme i v budoucnu pomoci škole s její revitalizací, plánujeme obnovu chodeb, šaten, elektroinstalace. V letošním roce bychom chtěli do budovy investovat přes dva miliony korun,“ uvedl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.