Čtvrtý ročník výzvy novojičínské radnice, do které se mohli přihlásit občané nebo spolky s místní působností, aby pomohli zkvalitnit život ve městě, má dva vítěze.

"Na realizací podnětů ze strany veřejnosti vyčlenila novojičínská radnice 200 tisíc korun. Protože tato částka vystačí na oba schválené záměry, veřejné hlasování o vítězném projektu letos neproběhlo," uvedla mluvčí města Nový Jičín Marie Machková v tiskové zprávě.

„Letos bylo v rámci Projektů pro Nový Jičín předloženo šest návrhů na vylepšení života ve městě. Dva byly hodnotiteli, kterými jsou pracovníci kompetentních odborů úřadu, vyhodnoceny jako nerealizovatelné. Zbývající čtyři jejich autoři osobně prezentovali před Komisí Zdravého města a MA21. Na doporučení komise nyní radní schválili Discgolf arény pro Nový Jičín a Novojičínské houpačky,“ komentoval rozhodnutí místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Jak se dále uvádí v tiskové zprávě, záměrem projektu Discgolf arény je vybudování sportovních ploch pro hru s létajícími disky na čtyřech veřejně dostupných místech. Na Skalkách, v areálu Základní školy Komenského, v místní části Loučka a na travnaté ploše u Střední odborné školy Educa. Jejich zřízení přijde na 59 tisíc korun.

„Discgolf arény umožní discgolfistům zdokonalit se ve hře na krátkou vzdálenost, obecně se rozšíří nabídka volnočasového vyžití ve městě a místní školy zároveň získají zpestření pro výuku tělesné výchovy,“ doplnila Lucie Hrdličková z odboru rozvoje a investic.

Novojičínské houpačky by měly zatraktivnit výletní lokality ve městě. Mají být vhodné pro děti i dospělé, v souladu s příslušnými normami. „Autor námětu navrhoval čtyři různé lokality pro jejich umístění. Nakonec bude vybráno, po dohodě s pracovníky odboru rozvoje a investic a životního prostředí, jedno místo. Náklady na realizaci projektu v upravené podobě byly vyčísleny na téměř sto tisíc korun,“ vysvětlila Hrdličková.

„Další dva projekty, nová stezka z Bludovic směrem k Lesoparku a přístřešek k autobusové zastávce Gregorova, komise sice shledala jako přínosné, ale mnohem lépe realizovatelné s větším finančním objemem, než umožňuje participativní rozpočet. Proto komise doporučila zařadit tyto investice do řádného rozpočtu na následující rok,“ dodal Syrovátka.