Připojte se k nám a pošleme před samotným zpíváním tichou podporu všem, kterých se dotkla tragédie v Moravskoslezském kraji.

Na Novojičínsku se k akci Česko zpívá koledy přihlásili organizátoři ze 17 míst. Společné zpívání koled je oficiálně v 18 hodin, ale program někde začíná dříve.

Před fakultní nemocnicí vzniká pietní místo.
OBRAZEM: Před nemocnicí vzniklo pietní místo, lidé zapalují svíčky
Dům kde bydlel Ctirad Vitásek, střelec z Fakultní nemocnice Ostrava.
Masový vrah měl z obýváku výhled rovnou na „fakultku“

V Novém Jičíně na Masarykově náměstí v 17.30 hodin, v Kopřivnici před kulturním domem v 17.45 hodin, ve Frenštátě pod Radhoštěm na náměstí Míru v 16.15 hodin, ve Studénce na náměstí Republiky v 18 hodin, v Příboře na náměstí Sigmunda Freuda v 17.30 hodin, v Bílovci na Slezském náměstí rovněž v 18 hodin, v Odrách na Masarykově náměstí akce začne okolo 17.50, ve Fulneku na Komenského náměstí okolo 17.45 hodin a v 18 hodin začnou také v Kuníně v parčíku před obecním úřadem.

O hodinu dříve je začátek v Kateřinicích, kde akci zahájí lampionový průvod od obecního úřadu na hřiště. Zpívání koled začne v 18 hodin. V Hodslavicích na parkovišti u kostela začnou v 17 hodin, v 18 hodin se připojí rovněž novojičínský Domov Duha a frenštátský Domov Hortenzie.

Zásah policie ve Fakultní nemocnici Ostrava po střelbě, úterý 10. prosince 2019 v Ostravě.
Na tichého střelce se nelze připravit, říká psycholog. Jak se tedy zachovat?

Letos se nově přihlásili tři účastníci. Spolek Vlčnovjané organizuje zpívání koled od 18 hodin na prostranství u kulturního domu ve Vlčovicích, místní části Kopřivnice. Připojí se rovněž lidé z Polouvsí, místní části Jeseníku nad Odrou, kde si v 18 hodin mohou společně zazpívat koledy u návesní kaple sv. Martina, zpívat koledy letos budou také v obci Rybí na prostranství u obecního úřadu od 18 hodin a přihlášený je i Spálov. Všem účastníkům i organizátorům děkujeme.

Vizualizace budoucí podoby nového muzea v Kopřivnici.
Kopřivnice představí nově vznikající muzeum