Potvrdily to výsledky soutěže O keramickou popelnici, v níž Kopřivnice obsadila krásné třetí místo v kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel. Cenu převzal v závěru minulého týdne místostarosta Stanislav Šimíček, který má v gesci oblast životního prostředí.

Soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Moravskoslezský kraj spolu se společnostmi EKO-KOM, Asekol a Elektrowin, je součástí informační kampaně na podporu sběru a třídění odpadu. Porovnání obcí se provádí především na základě údajů, poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování. Nehodnotí se však pouze množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele, ale také aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem. Roli hraje například počet tříděných komodit nebo hustota sběrné sítě. První místo v soutěži O keramickou popelnici letos obhájil Frenštát pod Radhoštěm, na druhé příčce se umístil Bohumín.

„Jsme moc rádi, že občané Kopřivnice poctivě třídí a budeme se i nadále snažit, abychom jim to co nejvíce usnadňovali a aby podíl vytříděného odpadu stále rostl. Aktuálně pokračujeme v rozdávání popelnic na plasty a papíry pro majitele rodinných domů a zároveň roznášíme tzv. biokyblíky domácnostem v sídlištní zástavbě. Všichni občané Kopřivnice si k nám na radnici mohou přijít také pro tašky na tříděný odpad, které máme k dispozici ve dvou velikostech,“ připomněla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí.