Ta totiž nedávno obdržela dopis od Všeobecné zdravotní pojišťovny, kde mimo jiné stálo: „Po podrobném posouzení a projednání Vašeho požadavku v Pracovní skupině pro smluvní vztahy Regionální pobočky Ostrava Vám bylo schváleno prodloužení smlouvy interní oddělení, interní příjmová ambulance, interní oddělení JIP a, a to na dobu shodnou s platností do 31. 12. 2017."

Prodloužení smlouvy na pět let

Znění dopisu znamená, že VZP oderské nemocnici prodloužila původní dvouletou smlouvu týkající se interních oddělení na pět let, což je maximální možná doba.

„Je všeobecně známo, že pojišťovna by to u těch malých nemocnic raději nedělala, ale jednali jsme s nimi, zdůvodňovali potřebnost a pojišťovna naší žádosti vyhověla," uvedl pro Novojičínský deník ředitel oderské městské nemocnice Zdeněk Skařupa a dodal, že pro následnou péči měla nemocnice pětiletou smlouvu už od počátku.

Městská nemocnice Odry má 75 lůžek zmíněné následné péče léčebny dlouhodobě nemocných, dvacet lůžek standardního oddělení a jednooborovou JIP se čtyřmi lůžky. Její spádová oblast je kolem třiceti tisíc obyvatel.