VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Web o životním prostředí je jediným v republice

Kopřivnice - Spanilá jízda města Kopřivnice pokračuje. K mnoha letos získaným oceněním nedávno přibylo další, tentokrát udělené za městské webové stránky, věnované životnímu prostředí.

29.12.2010
SDÍLEJ:

Kopřivnický web o životním prostředí je jediným samostatným webem v republice. Foto: Archiv/Deník

Město Kopřivnice sklízí jeden úspěch za druhým. Svědčí o tom v krátké době získané již třetí ocenění, které město obdrželo za své webové stránky, věnované životnímu prostředí. Nečekaný úspěch navíc korunovalo zjištění, že Kopřivnice je jediným městem v České republice nad pět tisíc obyvatel, které má samostatný web o životním prostředí.

Ocenění se v letošním roce udílelo vůbec poprvé. Nultý ročník celostátní soutěže, nazvané Zelená informacím, pořádala Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj (TIMUR). „TIMUR je pražská občanská organizace, která se zabývá udržitelným rozvojem,“ informoval vedoucí kopřivnického odboru životního prostředí a zemědělství, Hynek Rulíšek s tím, že právě tato organizace vyzvala kopřivnickou radnici, aby se projektu, financovaného ministerstvem životního prostředí, zúčastnila.

Cílem projektu bylo, podle slov Rulíška, upozornit na existenci internetových stránek, poskytujících občanům informace o životním prostředí. „Porota, kde se sešli zástupci Karlovy univerzity, ministerstva životního prostředí, programátoři a další odborníci, jež mají k této problematice blízko, hledala informace o životním prostředí na stránkách všech měst České republiky, které mají nad pět tisíc obyvatel,“ nastínil průběh soutěže Rulíšek. „Z celkového počtu dvě stě osmdesáti poté podle řady kritérií nalezené internetové stránky hodnotila,“ doplnil vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství vzápětí.

Získané desáté místo bylo pro kopřivnickou radnici velkým, nicméně velmi příjemným překvapením. „Je pravda, že desátá příčka mě velmi potěšila a zároveň překvapila. Zjistil jsem totiž, že jsme v České republice opravdu jediným městem, které má samostatné stránky o životním prostředí. Ostatní města tyto informace, samozřejmě, také zveřejňují, ale jinou formou, například pomocí odkazů. Vlastní web, věnovaný této problematice, máme jako jediní,“ sdělil Rulíšek.

Na adrese http://zivotniprostredi.koprivnice.org mohou obyvatelé Kopřivnice najít spousty zajímavých a mnohdy také potřebných věcí. „Náš web obsahuje informace z oblastí životního prostředí, které náš odbor zpracovává. To znamená formuláře, odkazy na legislativu, informace pro běžné občany i podnikatele,“ uvedl Rulíšek. „Kromě těchto věcí jsou na webu k dispozici také takzvané deseti až dvacetiminutové videospoty, informace o ovzduší, o ochraně životního prostředí, lesech, odpadech či autovracích. Prostě informace, které jsou nejen zajímavé, ale také užitečné a potřebné,“ uzavřel výčet Rulíšek.

Autor: Jana Hromočuková

29.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení