Město počítá s tím, že budou stavební práce rozděleny do několika etap. Ta první, která začala na počátku tohoto týdne, se bude týkat úseku od Katolického domu ke křižovatce s Erbenovou ulicí. Obyvatelé města, motoristé i pěší, se tak musí na několik měsíců obrnit trpělivostí a počítat s určitými komplikacemi v dopravě.

„V pondělí byly zahájeny stavební práce na úpravě povrchu silnice na Štramberské. Obyvatelé města, zejména výše zmíněného úseku, se musí připravit na to, že spolu s odstraňováním kostek z povrchu komunikace vybuduje zhotovitel na parkovišti mezi sochou Tomáše Garrigua Masaryka a bývalou Základní školou Náměstí staveniště," informoval vedoucí oddělení investic kopřivnické radnice Martin Lapčík s tím, že zhruba během tří měsíců dojde k opravě více než půl kilometru dlouhého úseku.

Ještě během tohoto týdne však stavbaři se svými pracovními stroji obsadí i další místo ve městě, a to konkrétně úsek mezi ulicemi Dvořákovou a Pabla Nerudy. „Zhotovitel navrhl souběžně realizaci těchto dvou stavebních úseků, což mu bylo odsouhlaseno," pokračoval Martin Lapčík, jenž také prozradil, že na tomto druhém úseku se začne pracovat již v průběhu dnešního dne.

Ačkoliv stavební práce přinesou chodcům i řidičům značné komplikace, úsek bude možné s opatrností projet. Jak uvedla mluvčí města Jana Hromočuková, doprava bude řízena semafory, a řidiči tak místem projedou jedním jízdním pruhem, přičemž na jednotlivá omezení budou upozorňovat informační tabule i přechodná dopravní značení.

Rekonstrukce jedné z hlavních dopravních tepen ve městě automobilů přinese kompletní výměnu povrchu komunikace. Po odstranění staré pokrývky dojde na vybraných místech k opravě podkladových vrstev, odstavné pruhy vydláždí dělníci žulovými kostkami a průjezdné pruhy pokryje nový asfaltobeton.

Opravy se však dotknou také přilehlých chodníků a dalších zpevněných ploch, které se dočkají nového vydláždění.

„Na zahájení rekonstrukce ulice Štramberská jsme všichni dlouho čekali. Věřím, že po dokončení stavby dojde k výraznému zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců i cyklistů," uzavřel kopřivnický starosta Miroslav Kopečný.