Přestavba přijde téměř na 14 milionů korun a potrvá do konce října. Řidiči tam budou muset počítat s dopravním omezením.

Přestavba křižovatky má podle Ředitelství silnic a dálnic zvýšit bezpečnost provozu. Do výběrového řízení na zhotovitele se přihlásilo osm společností. Nejvýhodnější nabídku předložila vítězná firma Skanska.

Ilustrační foto.
Falešní investiční poradci opět na scéně, naletěl jim muž z Novojičínska

„Hned v prvním týdnu výstavby vybudujeme speciální koridor pro pěší, který bezpečně propojí obě části obce Stará Ves nad Ondřejnicí napříč stavbou. Tento koridor bude v sloužit občanům během celého období výstavby okružní křižovatky,“ řekl stavbyvedoucí Jan Zajíc.

Prioritou podle něj bude zajištění bezpečnosti provozu, plynulého průběhu prací a minimalizace vlivu na každodenní život v okolí.V první etapě se bude pracovat mimo silnici I/58, která tak zůstane průjezdná bez omezení. Brušperská ulice ale bude dostupná jen přes Krmelín a Brušperk.

Od 21. dubna do konce června stavbaři uzavřou polovinu silnice I/58 ve směru z Ostravy a provoz tam budou kyvadlově řídit semafory. Od 1. července pak uzavřou opačnou polovinu silnice I/58 ve směru z Mošnova a provoz bude rovněž řízen kyvadlově.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Ivan Pavelek