V moderní kuchyni se bude připravovat jídlo nejen pro všech 220 uživatelů sociálních služeb domova, ale také pro veřejnost. Rozvážet ho bude nový elektromobil, který spolufinancoval Moravskoslezský kraj, provozovatel domova. „Sloučením dvou stravovacích provozů do jednoho a zavedením moderních technologií dostanou uživatelé sociální služby jídlo ve vyšší kvalitě a výrazně se také sníží provozní náklady,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Náklady na tuto investiční akci dosáhly 10 milionů korun, z toho 8 milionů poskytl právě Moravskoslezský kraj. Domov Duha poskytuje sociální služby seniorům a lidem s demencí ve městě ve dvou objektech. „V každém z nich se připravovala pro klienty strava, prostory však byly zastaralé a nevyhovující. Moravskoslezský kraj coby zřizovatel Domova Duha se proto rozhodl kuchyň centralizovat a zmodernizovat,“ informuje hejtmanství.

Zdejší kuchařský tým tak v současných modernizovaných podmínkách uvaří stovky jídel nejen pro klienty a pracovníky zařízení. „Nově zrekonstruovaný stravovací provoz umožňuje výrobu 400 jídel, z toho 300 pokrmů bude chystáno pro uživatele a zaměstnance Domova Duha. Dalších 100 obědů bude možno nabídnout veřejnosti. Už teď mají občané města o naše obědy velký zájem,“ uvedla na závěr ředitelka organizace Domov Duha Dana Jančálková. 

Ilustrační foto
Studenti z Oder se v soutěži neztratili