Veletrhy, prodej koberců a oblečení druhé jakosti, autosalon i hospoda. Tohle všechno a mnoho dalšího už v minulosti zažily zdi budovy Tatrovanka. Za pár měsíců se v rekonstruovaném objektu budou pro změnu procházet pokojské, číšníci a desítky hostů. „Hodlám budovu zachovat a rekonstrukcí zvýšit její užitnou hodnotu. V průčelí, kde je teď papírnictví vzniknou restaurace a recepce, v nadstavbě nad tím pak bude vystavěno šestadvacet pokojů,“ přiblížil svůj podnikatelský záměr vlastník objektu Miroslav Posad. Podél nynější příjezdové komunikace plánuje majitel nemovitosti několik parkovacích míst a na podélné travnaté ploše kolmé k ulicím Novellara a Bratří Jaroňků pak odpočinkovou zónu. „Chci tady nechat zarovnat terén, vytvořit jezírko a hřiště pro fotbálek, prostě by tu mělo být takové procházkové a relaxační pásmo přístupné nejen návštěvníkům komplexu, ale i široké veřejnosti,“ upřesnil Posad.

Přitom právě zmiňovaná zatravněná plocha sebou přinesla několik problémů. „Tento pozemek je majetkem města a není určen k zástavbě,“ uvedl vedoucí majetkoprávního odboru Kamil Žák. Zůstalo tudíž na zastupitelstvu, aby nemovitosti určilo osud. „Na základě rozhodnutí zastupitelstva sepíšeme smlouvu o smlouvě budoucí, která je závazná. Pokud pan Posad dodrží podmínky smlouvy a zrealizuje svůj záměr, tak s ním bez dalších průtahů uzavřeme i kupní smlouvu,“ nastínil problematiku Žák.

Samotný majitel pak má z rozhodnutí smíšené pocity. „Vím, že to není namířeno proti mě a věřím, že město není handlíř, který si to, když přijde na věc, rozmyslí. Na druhou stranu, takové břemeno dali jenom mě. I když je to pořád lepší, než když bych neměl možnost odkoupit pozemek vůbec,“ připustil podnikatel Posad.

Než si v budoucím hotelovém komplexu vybalí první hosté své kufry, tak to ještě nějaký měsíc potrvá. „Momentálně mám už snad vyřízené územní rozhodnutí a do letošních Vánoc bych měl mít i stavební povolení. Do těch příštích pak plánuji otevření hotelu,“ ukončil Posad, který věří, že především kvalita rozhoduje o zákazníkovi.