VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za odpady zaplatí více

Příbor – O šedesát korun více si letos za komunální odpad připlatí obyvatelé Příbora a jeho místních části. V minulém roce tyto poplatky přinesly radnici téměř tři miliony korun.

21.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Roční poplatek za komunální odpad pro rok 2011 je v Příboře stanoven na částku 420 korun a splatný je do konce května, nebo v případě dvou splátek stejné výše taktéž na konci května a posléze na konci září. Cena je pro všechny občany stejná, ovšem někteří lidé jsou do platby osvobození. Kteří, to Deníku sdělila Jana Kopková s finančního odboru příborského městského úřadu: „Jsou to poplatníci, kteří mají hlášen trvalý pobyt na adrese Masarykova 542, kde sídlí domov pro seniory. Pak to jsou poplatníci, kteří žijí v zahraničí po dobu delší než půl roku a musí to být doloženo dokladem, ze kterého je tato skutečnost jednoznačně zřejmá, například pracovní smlovou, dokladem o studijním pobytu a podobně.“ Třetí a poslední skupinou jsou obyvatelé, kteří sice mají ve Příboře hlášený trvalý pobyt, ale nepožadují přistavení popelnice. Minulý putovala do městské kasy za komunální odpad částka 2,9 milionů korun a tyto finance byly použity na zaplacení služeb firmě zajišťující vývoz odpadů.

U poplatků za psy radnice vybrala loni čtvrt milionů korun, z kterých se uhradili mimo jiné k zakoupení a instalaci sáčků na psí exkrementy nebo k úklidu veřejného prostranství. Lidé žijící v rodinných domech platí dvě stě korun. V místní částech Prchalov a Hájov pouze stovku, v činžácích či panelácích rovnou tisícovku. Radnice vyžaduje platbu do konce února, pokud však konečná částka činí více než pět set korun je možné ji uhradit ve čtyřech splátkách. Oproti poplatkům za odpad nejsou ty za psy pro všechny stejné. Slevu mají například lidé na invalidním, starobním, vdovské či sirotském důchodu, členové kynologického klubu jejíž pes má zkoušky. „A také členové mysliveckého sdružení za každého lovecky upotřebitelného psa,“ doplnila Jana Kopková. Někteří dokonce neplatí tuto taxu vůbec. Jsou majitelé psů žijící na samotě, jeden rok neplatí lidé, kteří si vzali čtyřnohého nalezence z útulku a také záchranářští psi se speciálními zkouškami k vyhledávání osob.

Více se k letošním poplatkům za komunální odpad a psy věnujeme na tématické straně 3 v úterním týdeníku Regionu.

Autor: Adam Knesl

21.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT