Parkoviště u hřiště je oblíbeným výchozím bodem pro turisty z blízkého i vzdálenějšího okolí, vyrážejí odtud na vrchol Velkého Javorníku. Již loni na podzim se zde objevil parkovací automat. Jak uvedl starosta Veřovic Martin Fojtík, obec čekala na osazení elektroměru. Nyní je už v provozu. Parkovné činí padesát korun na den, patnáctiminutové stání je zdarma.

Veřejné ohniště ve Studénce - 12. dubna 2023.
FOTO: Toto je první veřejné ohniště na Novojičínsku. Najdete ho ve Studénce

„Výše parkovného, kterou zastupitelé schválili, je spíše symbolická, i když někomu se může zdát padesát korun mnoho. Je možné, že lidé v okolí budou trpět tím, že jim budou stát auta před vjezdy k zahradám a podobně. Neradi bychom takto omezovali lidi, kteří bydlí okolo. Věříme, že se to za nějaký čas utřepe,“ míní starosta Veřovic. Jak dodal, fotbalisté a další sportovci, kteří se budou potřebovat dostat do sportovního areálu, dostanou karty, které jim umožní projet.

Bývalá budova pracoviště finančního úřadu na Nádražní ulici ve Fulneku 11. dubna 2023.
Fulnek už nebude mít pracoviště finančního úřadu, ministerstvo ho ruší

Provozní doba nehlídaného parkoviště je nepřetržitá. Momentálně lze platit pouze mincemi v hodnotě 5, 10, 20 a 50 korun nebo bankovkami 100 a 200 korun. V budoucnu bude možná také bezhotovostní platba. Při ztrátě parkovacího lístku se vyžaduje platba 200 korun v terminálu, poté se se závora pro výjezd z parkoviště otevře.