Město proto vyzývá všechny, aby se zbavili starého harampádí a získali praktickou svítilnu nebo kalkulačku.

„Akce, nazvaná Jarní úklid v našem městě, odstartuje v pondělí v otevíracích hodinách sběrného dvora na ulici Panská, tedy ve všední dny mezi 8. a 18. hodinou, o sobotách od 8 do 12 hodin," sdělila kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková s tím, že sběr potrvá až do pátku 14. června nebo do rozdání všech dvou set připravených dárků.

Lidé mohou nosit staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební přehrávače a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony. Spotřebiče budou rozebrány na součástky a recyklovány. Naopak odměnu lidé nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky. Jeden občan může v rámci akce získat pouze jeden dárek.

Netradiční sběrná akce se uskuteční na dvanácti sběrných dvorech našeho regionu za výrazné podpory Moravskoslezského kraje. „Doufáme, že praktické dárky budou pro občany dostatečnou motivací k tomu, aby se naučili využívat sběrné dvory a třídit staré elektro," uvedl Zdeněk Kovářík ze společnosti Asekol, která provozuje systém zpětného odběru elektrozařízení a na akci Jarní úklid s Moravskoslezským krajem spolupracuje.