Řidič však na výzvu nereagoval a pokračoval plynulou jízdou ještě asi jeden kilometr, kde zastavil u jednoho z domů. Při kontrole hlídce předložil potřebné doklady a poté byl vyzván k podrobení se odbornému měření na přítomnost alkoholu. První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,70 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dechu.

„Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Hlídce uvedl, že v odpoledních hodinách vypil asi 4 piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzinku koupit další lahve," sdělila k případu policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Požár domu, Životice, Novojičínsko, 31. března 2024.
FOTO: Záchrana hořícího domu na Novojičínsku. Hasiči museli rozebrat střechu

Vzhledem k podnapilosti si policisté dotyčného předvolali na další den k podání vysvětlení. Muž se však na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu.

„Tentokrát muž nadýchal více než 6 promile alkoholu v dechu. Policisté následně jeho stav konzultovali se zdravotnickou záchrannou službou. Dotyčný nejevil známky zdravotních potíží, byl proto ponechán doma v péči své matky," pokračovala Kubzová.

Velikonoční Jízda okolo osení (taky rajtování), 31. března 2024, Lukavec. Tato tradice je v Lukavci více jak 400 let stará. Podobnou tradici udržují již jen v Německu Lužičtí Srbové.
Jediní v Česku: v Lukavci se na Velikonoce stále jezdí po vesnici na koních

Muž se ve střízlivém stavu na obvodní oddělení Kopřivnice dostavil o pár dní později. Strážci zákona mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí nejen peněžitý trest nebo zákaz řízení, ale také až jeden rok za mřížemi.