Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci nasbírali tisíce krabic

Bílovec – V dubnu vyhlásila Rada města Bílovec soutěž pro všechny školy na území města. A v čem se soutěžilo? Ve sběru nápojových kartonů.

23.5.2011
SDÍLEJ:

Sběr nápojových kartónů.Foto: Jiří Velký

Do soutěže, která se uskutečnila ve dnech 18. dubna až 15. května se zapojilo na 700 žáků všech škol v Bílovci a podařilo se jim nasbírat 9 tisíc krabit, mezi lidmi známějšími jako tetrapaky. V průměru tak na jednoho žáka připadlo 15 odevzdaných obalů. „Na prvním místě se umístili žáci ZŠ Lubojaty, kde každý žák odevzdal průměrně padesát pět nápojových kartonů. První místo je odměněno částkou pět tisíc korun, kterou v Lubojatech využijí na nákup sportovních potřeb,“ upřesnila Marie Velká z bíloveckého odboru kultury a sportu.

Druhé místo obsadila 5. A školy ZŠ Komenského, jejíž žáci nasbírali průměrně 38 kartonů. Patří jim proto odměna ve výši 3 tisíc korun. Bronzová příčka patřila 2. A školy ZŠ TGM. Tamější průměr je 33 kartonů na žáka. Čtvrtou příčku a odměnu 1 tisíc korun si odnesla 8. A ZŠ Komenského s výsledkem 30 kartonů. Na pátém místě pak skupinu uzavřeli žáci 1. A ZŠ TGM s 29 obaly. Svým úsilím získali odměnu 500 korun. „Město Bílovec se zabývá ekologickou výchovou a pořádá soutěže, které napomáhají ochraně životního prostředí. Po dvou úspěšných soutěžích ve sběru vyřazených elektrospotřebičů byla soutěž ve sběru tetrapaků již v pořadí třetí a jistě ne poslední,“ uzavřela Marie Velká.

Od června budou v ulicích bílovce a v místních částech Lubojaty a Stará Ves přistaveny kontejnery na nápojové kartony. Obyvatelé je budou moci najít ve městě na stanovištích u tří věžáků, na Radotíně a u ZŠ Komenského. Kontejnery jsou určeny pro krabice od nápojů, jako jsou například od mléka, džusů, vína a tak podobně. I nadále bude možno odkládat tyto kartony do kontejnerů na papír, obsah pak bude následně vytříděn na třídících linkách.

Autor: Věra Růčková

23.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení