Ruční práce, pletené košíky, obrázky, velikonoční vajíčka a aranžmá i práci zámečníků a kuchařů mohli zhlédnout ve středu 8. dubna návštěvníci odborného učiliště a praktické školy. Rozhodně to nebylo poprvé, co měli žáci školy možnost prezentovat své nadání. Výstavy prací žáků totiž škola pořádá vždy dvakrát ročně. Před Vánocemi, kdy je výstava spojená se dnem otevřených dveří pro zájemce o studium, a podruhé právě na jaře před velikonočními svátky. „Jenom co skončí vánoční výstava, začínáme vyrábět věci na tu jarní. No a jakmile skončí tahle, tak se pustíme zase do vánočních věcí. Pořád je co dělat,“ smála se učitelka Dagmar Pospěchová. „Na výstavu jsme se připravovali ještě i včera, když jsme tady všechno chystali. A s tím krásným květinovým aranžmá nám pomohl pan Petr Genserek z Libhoště,“ prozradila ještě Pospěchová.

Do školy docházejí jednak absolventi zvláštních a pomocných škol, kteří si mohou ke studiu vybrat z kuchařského a zámečnického oboru, a také žáci se středně těžkou mentální poruchou, s downovým syndromem a autisté. Pro ty je škola průpravou pro život, učí se obsluhovat sami sebe a komunikovat s okolím.

Učitelé se snaží žákům pobyt na škole co nejvíce zpříjemnit. Kromě pravidelných výstav pořádají například taneční kolonu, která se uskutečnila 3. dubna, nebo v současnosti připravují pěveckou soutěž Doremi, která je plánována na 30. dubna ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně. Současně učitelka Pospěchová prozradila, že se snaží navázat spolupráci se Střední lesnickou školou v Hranicích. „Příští týden jedeme s dětmi z praktické školy do Hranic, aby si prohlédly arboretum kolem lesnické školy,“ nastínila plány Pospěchová. „Myslím si, že je to dobrá spolupráce, protože máme s praktickou školou zahradnictví a myslím, že to bude pro děcka přínosné už i proto, že v Hranicích učí mladé pedagogy, aby vedli děti k přírodě a učili je poznávat přírodu,“ dodala učitelka Pospěchová.