Žáci a učitelé z oderské ZUŠ vystoupili ve Valdštejnské zahradě v rámci akce Kulturní léto v senátu, jejich koncert se konal pod záštitou senátorky Jitky Seitlové, do jejíhož volebního obvodu město Odry spadá. Díky ní si mohli prohlédnout prostory Senátu Parlemantu ČR, pak už se všichni připravovali na vystoupení.

Koncert zahájil orchestr školy, po něm zahrál smyčcový soubor, při jehož vystoupení diváci začali poprvé tleskat do rytmu, a to při mixu skladeb skupiny ABBA. Ještě větší skandovaný potlesk se ozýval při vystoupení bubeníků, závěr koncertu obstarala jazzová kapela ZUŠ Odry.

Vystupující se po koncertě dočkali velkého potlesku i pochvalného uznání senátorky Jitky Seitlové. „Byla jsem chvílemi úplně nezaslouženě pyšná na to svoje malé městečko Odry, kdy jeho reprezentanti sem přijeli a předvedli nám něco moc pěkného,“ uvedla Jitka Seitlová. Stejně jako ona poděkoval všem přítomným také ředitel oderské ZUŠ Radek Zajac.

„Zažili jsme tady nejen krásné přivítání a krásné prostředí, ale také krásné společenství, které jsme tady my hrající společně s vámi poslouchajícími vytvořili,“ řekl Radek Zajac.

Žáci ZUŠ Odry vystoupili ve čtvrtek 4. července ve Valdštějnské zahradě v rámci akce Kulturní léto v senátu.

Senátorka Seitlová pro Novojičínský deník poté doplnila, že akcí Kulturní léto senátu chtějí senátoři pomoci těm, kteří jsou šikovní, aby se mohli takto veřejně prezentovat. Proto přes léto několikrát poskytnou prostory Valdštějnské zahrady talentovaným tělesům. „Podařilo se mi domluvit soubory z Oder.

Neměla jsem moc povědomí, o tom, co umí, ale musím říct, že všichni byli opravdu výborní. Cítila jsem, že tady panovala nádherná atmosféra a bylo vidět, že v těch vystupujících je velký potenciál nejen dokázat něco v hudbě, ale i v životě. A to se mi moc líbilo,“ uzavřela Jitka Seitlová.