Koncem školního roku se totiž přestěhovala škola na Slezském náměstí, kde se vyučovaly děti prvního stupně, do budovy na Ostravské ulici, do té doby určené jen druhému stupni. Technické přípravy začaly už v červnu 2010, kdy byla zahájena nástavba objektu, jež umožnila navýšení vyučovací kapacity o dalších pět tříd.

Škole se navíc podařilo, díky evropským fondům, získat 72 nových počítačů, novou učebnu fyziky a přírodopisu a novou podlahu tělocvičny. Náklady na realizaci projektu se vyšplhaly na 6,4 milionu korun. Školu bude tedy od nového školního roku navštěvovat o 130 dětí více. Z toho bude 21 prvňáčků. Druhý stupeň zůstane bez zásadnějších změn v počtu žáků.

„Strava pro žáky a školní družina bude i nadále zajišťována v nedalekém objektu, v tzv. České besedě. Budova „Besedy“ však vyžaduje rekonstrukci a město Bílovec, jako její vlastník, uvažuje o jejím odprodeji,“ uvedl starosta Bílovce Petr Klimek s tím, že do budoucna je proto zamýšleno zajištění těchto služeb přímo v objektu zrekonstruované školy.