Úklid začal v místních částech, kde se obejde bez uzavírek, neboť lidé parkují na svých pozemcích. V pondělí se však čistící stoje přesouvají do Kopřivnice a zde už je úprava parkování nutností. Před plánovaným čistěním jsou jednotlivé úseky komunikací označeny přenosným dopravním značením s dodatkovou tabulkou upřesňující datum prováděných prací. Majitelé vozidel jsou v uvedených termínech povinni z dotčených ulic přeparkovat.

„Práce probíhají od 7 do 17 hodin a čištění je vždy plánováno tak, aby bylo možné zaparkovat v blízkém okolí. Automobily nerespektující dopravní značení čeká odtah, což pro nás znamená práci navíc a pro majitele vozidla nemalé výdaje, které mohou přesáhnout dva tisíce korun,“ uvedl Vladimír Pustka ze společnosti Slumeko, která má čištění města na starost.

V pátek 22. března 2024 se uskuteční slavnostní otevření nově zrekonstruované studánky Naděje.
V pátek proběhne slavnostní otevření studánky Naděje v Kopřivnici

„Apelujeme na řidiče, aby do doby odstranění přechodného dopravního značení nepřeparkovávali vozidla zpět do čištěných úseků. Stává se, že občané vidí čistící vůz odjíždět a začnou se svými automobily najíždět zpátky. Ale po čistícím voze teprve následuje ruční čistění uličních vpustí a po nich další pracovníci obnovují vodorovná dopravní značení a najetím vozidel se těmto pracovníkům práce komplikují,“ upozornila Ilona Mazalová z odboru vnějších vztahů Městského úřadu Kopřivnice.

Ilustrační snímek.
Odbor majetku představí veřejnosti návrh hřiště Pod Zahradami v Kopřivnici

Během jarního úklidu od roku 2020 se po tři roky počet odtažených vozidel pohyboval kolem stovky, v loňském roce se jejich počet snížil na 59. „Chápeme, že mohou nastat situace, kdy lidé skutečně přeparkovat nemohou, ať už z důvodu nemoci, nebo pobytu mimo město. Těchto případů je však minimum. Všichni stojíme o to, aby se úklid provedl co nejdříve a bez komplikací, proto žádáme řidiče o spolupráci,“ doplnil Vladimír Pustka s tím, že celé město by mělo být vyčištěno do 17. května. Harmonogram čištění je k dispozici na webu Slumeka i na webu města.