Na školáky i jejich rodiče čeká na Masarykově náměstí v Novém Jičíně zábavný program s řadou hudebních i tanečních čísel, chybět nebudou ani hry, soutěže, artistická vystoupení či workshopy.

„Vítání prázdnin se několik let odehrávalo v amfiteátru na Skalkách. Vloni jsme se přesunuli přímo do centra města, což se ukázalo jako dobrý krok. Tím se nám otevřely další možnosti využití plochy náměstí a pro návštěvníky se akce stala více dostupnou," vysvětlil Jiří Macíček z Městského kulturního střediska Nový Jičín s tím, že vstup na akci je zdarma.

Hravé odpoledne, které odstartuje ve čtvrtek v 15 hodin, nabídne dětem všech věkových kategorií nejrůznější aktivity, jako například skákání přes švihadlo, žonglování, zumbu, discgolf, malování na obličej i taneční program s workshopy.

Úderem 18. hodiny se na pódiu objeví známá česká kapela Mirai, kterou v 19.30 hodin vystřídá Martin Harich a o závěrečnou tečku se patnáct minut před 21. hodinou postará skupina W.A.F. Pořadatelé upozorňují návštěvníky, a zejména pak motoristy, že během celého odpoledne, v době od 14.30 do 22 hodin, nebude z důvodu konání této akce umožněný vjezd na Masarykovo náměstí.

Zábavné odpoledne v Kopřivnici

Poslední červnový den přivítají prázdniny také v Kopřivnici. Školáci se mohou těšit na criss cross dráhu, bludiště, malování na obličej, vojenskou překážkovou dráhu nebo živé Člověče, nezlob se.

Vyřádit se budou moci nejen na suchu, ale také ve vodě. K vyzkoušení bude lákat vodní dráha, trampolína nebo aquazorbing.

Akce se uskuteční od 15 hodin v areálu letního koupaliště, v případě nepříznivého počasí se děti budou veselit na kopřivnickém krytém bazénu.

Ivana Reková