Marian Žárský, ředitel Domova Hortenzie, v úvodu akce připomněl, že poprvé podobné setkání uspořádali v loňském roce. „Rozhodli jsme se, že z toho uděláme pěknou tradici, kdy se sejdeme u Domova Hortenzie před adventním časem. Bude to takové setkávání přátel, podporovatelů Domova Hortenzie a našich klientů a zaměstnanců. Jsou tady zástupci měst a obcí z okolí, firem, které nás podporují a také zástupce našeho provozovatele Moravskoslezského kraje,“ řekl Marian Žárský.

Stánky na Masarykově náměstí v Novém Jičíně jako předzvěst Adventního jarmarku. Nový Jičín, 15. listopadu 2021.
Advent na Novojičínsku zpestří předvánoční jarmarky

Jiří Navrátil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast, poděkoval za nápad udělat betlém v zahradě domova. Zpříjemní to svátky a očekávání narození Krista v tomto domově. Chci v tuto chvíli poděkovat zaměstnancům domova za práci, kterou pro naše klienty děláte, ta je neocenitelná,“ vyzdvihl Jiří Navrátil. Poté přidal poděkování rodinným příslušníkům klientů a dětem a učitelům z místní umělecké školy, kteří se právě chystali na vystoupení.

Vánoční strom v Bílovci, prosinec 2021.
Města na Novojičínsku chtějí advent a svátky jako jindy

Ředitel Domova Hortenzie vyzval k přípitku a dal pokyn k rozsvícení betlému, který pro domov udělal řezbář Josefa Florece z Loukova u Bystřice pod Hostýnem. Pak už dostal prostor soubor SenzaBand ZUŠ Frenštát pod vedením Věry Marhevské, jehož vystoupení, i přestože v jeho průběhu začal padat sníh, zahřálo nejednoho účastníka akce.