Setkání těchto překrásných vozidel začalo již o den dříve, kdy proběhla rallye z Vídně do Rožnova pod Radhoštěm, s hodinovým setkáním v Luhačovicích. Následující den jejich cesta po Moravě pokračovala do Muzea automobilů v Kopřivnici a krátce po poledni se objevily tyto kultovní vozy v areálu Kunínského zámku. „Setkání bylo tentokrát věnováno výročí narození Ferdinanda Porsche, českého rodáka z Vratislavic nad Nisou, k 133. výročí narozenin,“ uvedla Eva Ševčíková, prezidentka Porsche Clubu Česká republika a dodala, že setkání zde již proběhlo před dvěma lety. Ferdinand Porsche je světově známý konstruktér, který dal světu automobil Volkswagen Brouk, „lidové vozidlo“ známé po celém světě.

Letošní setkání probíhalo v mezinárodním duchu, neboť k celé akci byli přizvání členové vídeňského Porsche Clubu. I díky tomu, se na start závodu postavilo celkem padesát jedna vozidel. Setkání se zúčastnil také generální ředitel těchto vozidel v České republice Josef Roider, který pochází z Rakouska a neskrýval nadšení ze setkání: „Pro samotné členy vídeňského Porsche clubu byla tato akce velice zábavná. Věřím, že členové rakouského klubu se k vám ještě vrátí. Je zde výborná organizace a je škoda nevyužít krásné přírody a výborných vztahů.“

V areálu Kunínského zámku bylo k vidění mnoho plechových krasavců, jak historických modelů, tak sportovně upravených vozidel. Kulisu doplňovalo historické prostředí s lidovou muziku. Podle všeho jsme se s těmito vozy v zámeckých zahradách nesetkali naposledy. „Určitě si myslím, že zde ještě nějaké pěkné setkání v budoucnu podnikneme,“ dodala na závěr prezidentka Ševčíková.