Mateřské školy v první výzvě získaly necelých devět milonů korun pro školky Záhumenní a Česká. Kopřivnice se na projektu obou školek bude podílet sedmi a půl procenty.

„Do druhého kola výzev, které proběhne letos na podzim, budou mateřské školy předkládat žádost na renovaci zahrad školky Jeřabinka, Francouzská a Lubina. Již na počátku přípravy prvního projektu jsme si uvědomovali náročnost, a proto jsme se obrátili na poradenskou a vzdělávací společnost, která nám pomohla dotaci nejen vyřídit, ale zajistí rovněž kompletní administraci projektu,“ uvedla ředitelka Mateřských škol paní Zdeňka Krišková.

Školky budou mít zahradu s předem zvoleným tématickým zaměřením. Mateřská škola Záhumenní realizuje projekt s názvem Kamenný svět, při jehož stavbě budou použity různé horniny. V zahradě budou také expozice různých druhů hornin s ptačími pítky, hmatovou stěnou, venkovní učebnou a dílnou. Základním prvkem projektu školky Česká je zase Vodní svět, kde bude na ploše vody, tvořené modrou štěpkou, rybářská loď se sítěmi, skluzavkou a rozhlednou. Zahradě nebude chybět ani ostrovní vesnice s ohništěm.

V současnosti se připravuje realizační dokumentu projektu, aby mohly v létě 2009 proběhnout hlavní stavební práce na obou školkách. Moderní hřiště potěší nejen děti, ale také rodiče a širokou veřejnost. Zahrady, ve zcela novém pojetí, budou odpovídat nejen nejnovějším trendům, ale zároveň spojí herní a vzdělávací aspekt.