Modernizaci celého sportovního areálu má v úmyslu společnost Tourist Invest, která vydražila pozemky pod skokanskými můstky v nedávné veřejné dražbě. Podle slov Zuzany Somošové, která společnost mediálně zastupuje, plánovaná modernizace městu přinese další potenciál pro rozvoj lyžařského sportu, stejně jako nové rekreační i pracovní příležitosti. „V aukcích pět let nabízené pozemky se staly zájmem společnosti, která má v plánu účast na kompletní revitalizaci celého areálu, doplnění stávající infrastruktury a investici do dalšího rozvoje této sportovní a rekreační oblasti,“ uvedla v tiskové zprávě Zuzana Somošová.

Ve zprávě dále uvádí, že společnost Tourist Invest podporuje rozvoj zimních aktivit již osm let a že například stála u zrodu projektu Mezinárodní lyžařské federace FIS SnowKidz v České republice, který podporuje lyžařské aktivity dětí.

„V regionu jsme už jenom v rámci projektu SnowKidz proinvestovali více než 8 milionů korun, a proto nás překvapilo, že je někdo zaskočen tím, že hodláme v tomto trendu dál pokračovat,“ uvedl Radko Souček, majitel společnosti Tourist Invest, která ve zprávě také sděluje, že diskutovanou dopadovou plochu velkého i středního můstku je připravena za oboustranně výhodných podmínek nabídnout zástupcům města či TJ Frenštát pod Radhoštěm k odkoupení či pronájmu.

Město Frenštát pod Radhoštěm a společnost Tourist Invest byly jediné dva subjekty, které se zúčastnily veřejné dražby pozemků v areálu můstků, kterou pořádal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Město mělo velký zájem získat pozemky, ale společnost Tourist Invest nabídla vyšší částku.

Šance, že Frenštát pod Radhoštěm pozemky získá, ještě žije, pokud tělovýchovná jednota v zákonné lhůtě projeví o pozemky, na nichž stojí skokanské můstky zájem. Potom by jí ÚZSVM musel nabídnout pozemky přednostně ke koupi, a to za vydraženou cenu. Do procesu by se pak patrně znovu zapojilo město. „Samozřejmě, všechno bude záležet na rozhodnutí zastupitelstva,“ řekl pro Novojičínský deník frenštátský místostarosta Pavel Mička.