Základní škola na Komenského ulici v Bílovci prochází nutnými úpravami. Aby se v ní mohli pohybovat lidé na vozíčku, musejí být instalovány u několika schodišť takzvané schodišťové plošiny, bezbariérové přístupy do objektu i speciální WC. Práce už jedou naplno, žáci i učitelé se proto musejí na chvíli obrnit trpělivostí. „První etapa, bezbariérový přístup, nám mírně nabourala program školy, protože příchod do školy je problematický. Všechny přístupové chodníky jsou rozbourány. Proto celá škola chodí ve dvou místech, a to buď prochází sportovní halou anebo školní jídelnou,“ vypočetl ředitel školy Bohumír Vlček a dodal: „Věřím tomu, že na konci listopadu budou krásné nové chodníky předány k používání pro nás pro všechny a hlavně pro naše děti, které používají vozíčky a se kterými máme největší problémy.“

Úpravy školy jsou částí dlouholetého projektu Město Bílovec bez bariér. Město, společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, proinvestuje na škole celkem 2,5 milionu korun. „Bude upraven nejen přístup do školy, ale také pohyb po jednotlivých patrech tak, aby i děti na vozíčku mohly do všech učeben ve škole,“ zmínila starostka Bílovce Sylva Kováčiková.

Tímto však práce na škole zdaleka nekončí. V plánu je totiž asi devítimilionová investice do modernizace základní a mateřské školy. „Ve škole vzniknou nové moderní multimediální učebny - odborné pracovny chemie, biologie a fyziky. Dále proběhne rekonstrukce malé tělocvičny. Nejpodstatnější je, že vzniknou nové šatny. Všechny staré nevyhovující šatny přijdou pryč, vznikne velké krásné moderní foyer, kde budou skříňky pro každého žáka z naší budovy, těch skříněk bude asi čtyři sta padesát. Věřím tomu, že interiér školy tím po všech stránkách získá a bude to pro žáky i rodiče, kteří nás navštěvují a dávají k nám žáky, jenom přínosné,“ uzavřel ředitelVlček.