VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní škola Komenského v Odrách rozjíždí projekt Rovná šance

Odry - Od konce minulého roku probíhá v oderské Základní škole Komenského realizace projektu Rovná šance. S žáky budou pracovat asistenti, kteří rozvinou jejich schopnosti podle jejich individuálních potřeb.

15.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šimr

Říjnové zasedání krajského zastupitelstva přineslo Základní škole Komenského potřebné finanční prostředky k realizaci projektu Rovná šance. Ve škole se budou pohybovat dva pracovníci, asistenti pedagoga, financovaní projektem, kteří se budou starat o nadané a prospěchově slabší žáky a další dva asistenti, placeni z jiných zdrojů.

Škola začala projekt Rovná šance realizovat již v listopadu minulého roku. Projekt obsahuje rozšíření nabídky vzdělávacích služeb pro tři skupiny žáků, a to pro nadané žáky, žáky se specifickými poruchami učení a pro žáky předškolního věku pocházející ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. „Naší snahou a obsahem projektu bude, pomocí nových pracovníků, nabídnout širší spektrum vzdělávacích a doplňkových činností pro žáky nadané i pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami, včetně sportu,“ uvedl ředitel Základní školy Komenského Josef Hladný.

Škola v žádosti o podporu sice uspěla, ale i tak dostala o téměř milion korun méně. Místo tří odborných asistentů budou na škole působit pouze dva. „Kraj nám škrtl finance zrovna na asistenta pro ty nadané žáky, nicméně, výstupy nám zůstaly, což je tak trochu paradox. Musíme splnit výstup, ale na asistenta, který byl ze sta procent zaměřen na nadané žáky, už jsme nedostali peníze. Výstupy tak budeme muset pokrýt dvěma asistenty, místo tří,“ přiblížil situaci zástupce ředitele Radek Hendrych.

Od konce minulého roku proběhla informativní schůzka rodičů dětí, pro které je projekt připraven. „ Zatím jsme měli porady s rodiči žáků, kterých se to bude týkat. Podle prvních reakcí, jež jsme zaznamenali, rodiče přijímají projekt velmi kladně. Našim partnerem je také pedagogicko-psychologická poradna v Novém Jičíně,“ doplnil Hendrych. Škola by také chtěla spolupracovat se střediskem integrace menšin v Opavě.

Škola by tak po další tři roky pracovala s dvěma moduly, a to Včasná péče a modul pro nadané děti. Včasná péče se bude týkat třetí skupiny žáků, což jsou děti předškolního věku pocházející ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. Tam by projekt zajistil přípravnou vzdělávací službu, v níž se zaměří hlavně na vstup do školy, rozvoj základních schopností a dovedností, specifikaci vzdělávacích potřeb při zahájení vzdělávání ve vztahu k individualitě dětí. Nadané děti budou mít výuku přizpůsobenou svým schopnostem. Při jejich motivaci bude škola využívat nadstandartní výukové metody, jako například výuková centra, projekty, exkurze a soutěže. Pohybově nadaným žákům pak škola nabídne rozšířenou nabídku volnočasových aktivit zaměřených na pohyb. „Pevně věříme, že projekt přispěje ke zvýšení úrovně vzdělávání na naší škole,“ uzavřel Hladný.

Autor: Věra Růčková

15.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT