Hlavním lákadlem nebylo pro návštěvníky jedenáctých zámeckých slavností v Kuníně možná ani tak vystoupení pěveckého sboru Ondráš, Petera Nagyho či Divadla M Praha, jako spíše prohlídky zámku s živými obrazy. „Letos máme bohatší program v interiérech zámku, protože jsme navázali spolupráci s Husarskou akademií Nový Jičín, která v pokojích zámku vytváří živé obrazy a děti zde nahrazují průvodce. Navíc jsou zde i žáci Základní umělecké školy Nový Jičín, kteří hrají v komnatách barokní hudbu,“ popsal nevšední program kastelán zámku Jaroslav Zezulčík. Podle jeho slov prošlo během soboty zámeckými komnatami neuvěřitelných více než čtyři sta návštěvníků.

Kastelán Zezulčík současně připustil, že kvůli počasí museli odvolat například koně, kteří by svými kopyty rozbahněnému parku moc nepomohli. „Pamatuji si, že dnes je to podruhé v historii, co nám na zámeckých slavnostech prší,“ komentoval počasí Zezulčík. „Před několika lety taky pršelo, ale bylo tepleji a i když byl zámecký park jedno velké bahniště, lidé tady chodili s nadšením bosky,“ dodal.

Nakonec se sobotní zámecké slavnosti přece jen vydařily, když se, podle slov Zezulčíka, zámecký park v odpoledních a večerních hodinách zaplnil. Už teď se navíc mohou návštěvníci těšit na několik dalších akcí, které se mají v zámeckém areálu uskutečnit. „O prvním prázdninovém dni přijedou na zámek huláni a husaři na koních. Jedná se o historickou výpravu na koních, která pojede až do Trenčína. Vyjíždějí z Opavy a první zastávka bude právě u nás na zámku,“ prozradil Zezulčík.

Další akce, na kterou se mohou lidé těšit, je Zámecká gardenparty, která se uskuteční 25. července. „Tato akce ve stylu 30. let by měla být ozdobou sezony, protože při ní chceme před kuželnou odhalit sochu našeho posledního zámeckého pána Viktora Bauera,“ zdůraznil Zezulčík. Současně dodal, že koktejly z 30. let bude na této akci připravovat mistryně České republiky, barmanka Šárka Janová a diváci se mohou těšit také na ukázky chrtích závodů.

V srpnu se na zámku uskuteční již klasicky kinematograf a nejbohatší sezona pak vypukne v září, kdy je na každý týden naplánována jiná akce. Zezulčík rovněž prozradil, že chystá jedno velké překvapení, které bude na Novojičínsku naprostou premiérou. „Prozradím, že to bude venkovní akce, bude se jednat o krásné koně, psy a kostýmy a takovou krásnou historickou fresku. Více si už ale prozatím nechám pro sebe,“ naznačil tajemně Zezulčík.

Počasí nepřálo dalším akcím v okrese, přečtěte si:

Na tisíc veteránů dorazily jen desítky vozidel

Recesisté vyjeli na Bílovecké šlapátko už po druhé