Každoročně slavnosti lákají spousty návštěvníků a nejinak tomu jistě bude letos. Přitom ještě před několika lety se tento stav pohyboval spíše v rovině fantazie. „První slavnosti jsme tenkrát pořádali ještě jako takovou benefici, chtěli jsme tenkrát upozornit na tragický stav zámku. Ukazovali jsme lidem fotografie, jak vypadal před válkou, a doufali, že nám pomohou," připomenul kastelán zámku Jaroslav Zezulčík. Zámek se nakonec zachránit podařilo a ze slavností se stala dobrá tradice. Jejich program se postupně rozšiřuje a dnes už s pomocí obce i kraje má podobu historického festivalu.

Vše vypukne tuto sobotu už v devět dopoledne. Slavnost bude mít opět podobu historické fresky se spoustou kostýmovaných účinkujících, kejklířů, dobovou hudbou a historickým jarmarkem - zámek se vrátí o staletí zpět a určitě zde potkáte i hraběnku Walburgu. Také je připravena prohlídka hřbitova a hrobek bývalých majitelů zámku s výkladem, chybět nebude večerní ohňová show a spousta dalších atrakcí. Akce bude doplněna hudebními vystoupeními a řemeslným jarmarkem. V zámku proběhnou kostýmované prohlídky s živými obrazy a dobovou hudbou. Děti potěší jistě rytířský turnaj, kouzelník, loutky nebo různé soutěže.

Hodně nabitý je letos hudební program. Kromě mnohých jiných vystoupí v Kuníně o půl třetí slovenská hvězda Kristína, kterou známe z rádií díky hitům Horehronie, V sieti ťa mám nebo Pri oltári. Večer zase všechny potěší vystoupení energického Rock & Roll Bandu Marcela Woodmana. Band sází na ty největší hity žánru, ať v originální nebo v české úpravě. Těšit se tak můžeme na šlágry jako Ruty Šuty, Rock Around The Clock, Nashledanou krokodýle, Johnny B. Goode nebo Buena Sera Signorina.

Už čtrnácté Zámecké slavnosti vypuknou v areálu Zámku Kunín v sobotu 23. června v 9 hodin dopoledne. (mer)