Jako restaurační i hotelové zařízení budou možná v budoucnu fungovat dva bývalé zámky, a to v Jeseníku nad Odrou a ve Fulneku. Prodej zámku v Jeseníku nad Odrou se uskutečnil před zhruba čtyřmi roky. Předtím bylo několik neúspěšných pokusů a řada lidí se tázala, proč zámek nekoupí obec. „Budou tam nutné obrovské investice,“ zmínil tenkrát se mimo jiné jesenický starosta Tomáš Machýček o zámku, jehož vznik se datuje kolem roku 1728. Před rokem 1989 jej užívalo JZD, pak už zámek chátral. Zanedlouho zámek získal majitele a Jesenickým vznikla naděje, že ze zchátralého objektu vznikne něco smysluplného. „Pokud vím, nový majitel by tam chtěl udělat restauraci s nějakým ubytováním,“ sdělil krátce po prodeji Machýček.

Delší dobu se čekalo také na prodej fulneckého zámku a i tam už lze spatřit čilý stavební ruch. V souvislosti s ním se rovněž hovoří o ubytovacím objektu. „Majitel mi sdělil, že by v horní části zámku chtěl vybudovat restaurační a hotelové zařízení a v dolní části zámku nějaké zařízení pro seniory,“ uvedl na adresu kupce starosta Fulneku Josef Dubec, jehož také potěšilo, že jedna z dominant Fulneku má starostlivého pána.
Nového majitele zámku, ostravského podnikatele, pohybujícího se v oblasti bezpečnostních služeb, Deník v záležitostech současnosti i případné budoucnosti Deník oslovil, ale ten vyjádření nezaslal. (ipa)