Zámek Kunín, podobně jako další nominované objekty do soutěže vybírala odborná porota. Hlasovat pro jednotlivé objekty bude možné do 30. září a to vždy jedenkrát za den.

Kunínský zámek byl v úterý dopoledne v hlasování těsně na druhém místě.
Hlasovat je možno na stránce zde.

Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno organizátoři oznámí na slavnostním předávání cen 3. října 2019 ve Španělském sále Pražského hradu, kde mu bude udělena Cena ministryně pro místní rozvoj.

Oceněné projekty v průběhu slavnostního večera obdrží prestižní cenu Opera Historica 2019 v řadě kategorii včetně Grand Prix.

Kastelán zámku v Kuníně Jaroslav Zezulčík soutěž považuje za hodně prestižní záležitost. „Na Pražský hrad určitě pojedeme, bude tam prezentace těch památek. Nechali jsme i udělat promo klip, který se tam bude promítat,“ doplnil Jaroslav Zezulčík.

K TÉMATU

„Uplynulých 30 let přineslo v oblasti péče o naše architektonické kulturní dědictví výjimečné výsledky. Při pohledu na obnovené historické skvosty, renovované interiéry, zachráněné sochy či malby si ale ne každý uvědomuje, že za veškerou restaurovanou krásou stojí konkrétní lidé, jejich talent, um a mnohaletá práce. Právě úcta k odbornosti, a uměleckému a řemeslnému mistrovství těch, kteří o kulturní dědictví pečují, stála v roce 2019 u příležitosti oslav 30. výročí od sametové revoluce za vznikem ocenění Opera Historica. Smyslem této ceny je veřejně představovat a oceňovat příkladnou péči jednotlivců, obcí, měst i krajů Čech, Moravy a Slezska, o kulturní dědictví ČR a ocenit reprezentativní rekonstruované stavby,“ píše se mimo jiné v textu na webovém portálu kudyznudy.cz.